«
SONY

Sızdırılan bilgilere göre Sony’nin, tam çerçeve A7S III aynasız kamerasının, sinema versiyonu olan FX3, 23 Şubat civarı piyasada olacak.

.

12 megapiksel sensör ile gelmesi ve 4K 120 FPS video çekimi yapması beklenen kameranın, Avrupa’da 3795 Euro, ABD’de 4000 dolar fiyat etiketine sahip olacağı tahmin ediliyor.

.

Sony FX3’te Yeni Sızıntılar Çıktı!

.

Sony FX3’ün, A7S III‘e Benzer Özellikleri Var

.

Şubat ayının sonlarına doğru piyasaya çıkması beklenen Sony FX3’ün, 4K / 120 FPS video, çift CFexpress kart yuvası, gövde içi sabitleme ve hareketsiz fotoğraf modu dahil olmak üzere A7S III‘e benzer özellikler taşıdığı iddialar arasında.

.

Bununla birlikte, gövdesinde orta tümsek bulunmayan sinema kamerası, daha büyük bir tutacağı olmasına rağmen A7C‘ye daha çok benzetiliyor. Ayrıca açılır bir ekrana sahip gibi görünen kameranın, diğer Sony Cinema Line kameralarda bulunan ND filtresine sahip olmadığı tahmin ediliyor.

.

Üst tarafta yer alan üç standart tripod vidası ve büyük kayıt düğmesi, FX3‘ün video çekimi yapanlara gereksinim duyduğu ekranlar ve mikrofonlar gibi aksesuarları kolayca takabileceği şekilde tasarlandığı anlaşılıyor. Sızıntıların doğru olması halinde FX3‘ün Sony’e ait açık ara en küçük Cinema Line kamerası olacağı düşünülüyor.

.

Son olarak FX3’ün Canon‘un RF montajlı ilk sinema kamerası olan C70‘den farklı olmadığı ifade ediliyor. Çünkü her iki kameranın da aynasız form faktörlerine sahip videoya özgü kameralar olduğu özellikle belirtiliyor.

.

Son olarak, FX3’ün, bir süper 35 (APS-C) sensör yerine tam çerçeveye sahip olacağı ve önemli ölçüde daha ucuz ve daha küçük olacağı yapılan iddialar arasında.

 .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *