Sıradaki içerik:

iPhone 12 Çıkış Tarihi İçin Bir Kötü Haber Daha!

e
sv

Spotify, TikTok’a Rakip Olacak Bir Özelliğe Kavuşabilir!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Spotify yeni özellikler ekleyerek platformun milyonluk kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor. Şimdi ise yeni aldığı bir patent ile Spotify videolu içerik paylaşımı gibi bir özellik sunabilir. Zaten şu anda TikTok ve Snapchat gibi platformlarda yer alan bu özellik benzeri Spotify patenti, kullanıcıların müziğe eklenen kısa biçimli “video anlarını” paylaşmalarına olanak tanıyacak gibi duruyor.

.

Spotify videolu içerik paylaşımı özelliği TikTok benzeri mi?

 

Hikâyeler özelliğine ilgi duyan kullanıcılar, Instagram’ın Reels özelliği ile birlikte kısa videolu içerikler paylaşmaya bayılıyor. Hâl böyle olunca Spotify da kullanıcıların videolu olarak anlarını paylaşması için çalışmalarını sürdürüyor.

.

Popüler platform kısa süre önce videolu podcast’leri tanıtmıştı. Müzik videoları da dahil olmak üzere sanatçıların görsel ve işitsel zenginliğini artırmayı hedefleyen özellik şimdi Spotify’ın geneline yayılıyor.

Patentin detaylarında ise Spotify’ın medya sunucularından seçip kendi videolarına uygulayabildikleri TikTok benzeri bir ekosistem için bir çerçeve oluşturuyor olması yatıyor. Bu videoları paylaşma yeteneği, başkalarının aynı anda çalan şarkının adını ve sanatçıyı görmesine olanak tanıyacak.

.

Sistem, bir kullanıcının, bir video anı oluşturmak üzere, medya içeriğinin, şarkı verilerinin ve bir ses klibi ile ilişkili bir şarkının müziğin veya diğer medya içeriği oluşturmayı sağlıyor. Bunun yanında oluşturulan müziklerin, video ile ilişkilendirmesine olanak tanıyor. Bu şekilde tanımlandığında TikTok’taki kısa videolar akla geliyor. İlerleyen günlerde özellik hakkında daha detaylı bilgilerin ortaya çıkması bekleniyor.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
 • Muhammet2 hafta önce
 • Bu zaten bekleniyordu. Spotiy gün geçtikçe büyüyen bir firmalardan biri fakat pek tutarmı o beni düşündürüyor. Spotify kullananlar için biraz değişiklik iyi olur.

%d blogcu bunu beğendi: