70 $ ‘lık yeni standart haline gelmek üzere 60 $’ lık video oyunlarının sona ermesi hakkında daha fazla konuşma var. Ancak endişelenmeyin: Take-Two’nun CEO’su fiyat artışına “hazır” olduğumuzda ısrar ediyor.

.

Rockstar / 2K ebeveyni Take-Two Interactive’in patronu Strauss Zelnick’e geçen hafta Morgan Stanley Technology, Media & Telecom Conference ( VGC tarafından yazılmıştır ) sırasında konuşan NBA 2K21’in neden çoğu yeni oyunlardan 10 $ daha pahalı olduğu soruldu. Gerekçesi? Bolca tekrar oynanabilirliği olan iyi bir oyun ve on beş yıldır fiyatta bir sıçrama olmadı.

.

70 dolarlık video oyunlarına hazır mısınız?  Take-Two'nun CEO'su,

.

“NBA 2K21 için 70 $ ‘lık bir fiyat noktası açıkladık, görüşümüz, bir dizi olağanüstü deneyim, çok sayıda tekrar oynanabilirlik sunduğumuz ve ABD’de son kez bir cephe fiyatı artışı 2005, 2006 olduğu yönündeydi, bu yüzden düşünüyoruz tüketiciler buna hazırdı, “dedi Zelnick.

.

Eurogamer’ın belirttiği gibi , o zamanlar çok az oyunun mikro dönüşümler, oyun geçişleri, DLC, genişletmeler ve tüketicilerden daha fazla para almaya yönelik diğer yöntemlerle geldiği iddia edilebilir.

.

.

Zelnick, gelecekteki tüm oyunların 70 dolara mal olmayacağını ima etti ve fiyatların başlık bazında belirleneceği konusunda ısrar etti. “Ama bence bizim görüşümüz, her zaman talep ettiğimizden daha fazla değer sunmak, tüketicinin deneyime sahip olduğundan ve […] bunun için ödeme yapma deneyimine sahip olduğundan emin olmak, her ikisi de olumlu deneyimlerdir,” diye düşünüyorum.” dedi.

.

“Hepimiz anekdot olarak biliyoruz ki, bir tüketici deneyimini sevseniz bile, bunun için gereğinden fazla ücret alındığını hissederseniz, bu deneyimi mahveder, tekrar yaşamak istemezsiniz. [Eğer] harika bir restorana giderseniz, gerçekten , gerçekten güzel bir restoran, harika bir yemek ve harika bir servis var, sonra olması gerektiğini düşündüğünüzün iki katı olan bir çek alırsınız, asla geri dönemezsiniz.”

.

“Bu nedenle, tüketicilerin karşılığında istediğimizden çok daha fazlasını sunduğumuzu hissetmelerini sağlamak istiyoruz ve bu, mevcut tüketici harcamalarımız için de geçerli,” diye ekledi. “Biz bir eğlence şirketiyiz, tüketicileri cezbetmek ve onlarla etkileşim kurmak için buradayız ve bunu yaparsak para kazanma onu takip eder.”

.

Ağustos ayında, Al-Two: “NBA 2K21 için 70 $ şarj çünkü daha yüksek geliştirme maliyetleri ve geliştirilmiş kullanıcı deneyimi “haklı” oldu” dedi.. Oyun, geçen yıl yükleme ekranlarında atlanamayan reklamlar göründüğünde daha fazla tartışmaya yol açtı , ancak şirket daha sonra bunların oyun öncesi tanıtımın bir parçası olarak yayınlanmaması gerektiğini ve kaldırılacağını söyledi.

.