«
Telegram-e1521786932288[1]

2021 sosyal uygulamalar için çok önemli bir yıl olacak gibi görünüyor. Dünyanın en popüler uygulaması WhatsApp, gizlilik politikasında Facebook’un verilerinizi kullanma yetkisini artıracak değişiklikleri duyurdu . Bu arada, dünyanın en tartışmalı uygulamalarından biri olan Parler, bu hafta internetten belirsiz bir şekilde terk edildi . 

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu rakip sohbet uygulaması Telegram için harika bir haber.Kurucu ve CEO Pavel Durov’a göre Telegram, 500 milyon aktif aylık kullanıcı işaretini geçerek son 72 saatte 25 milyon yeni kullanıcı kazandı. Karşılaştırma için, uygulama 2020’de günde ortalama 1,5 milyon yeni kullanıcı elde etti ve bu zaten yeterince etkileyiciydi. Durvov bunun, her şeyden önce şirketinin basit gizlilik ve güvenlik vaadine bağlı olduğunu söylüyor.

Telegram, rakip uygulamalar dururken sadece 72 saat içinde 25 milyon yeni kullanıcı kazandı !!

Yeni kullanıcıların çoğu Asya’dan (% 38), Avrupa’dan (% 27) ve Latin Amerika’dan (% 21), yaklaşık% 8’i MENA bölgesinden (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) kaydoluyor. Durov’un gönderisinde açıkça belirtilmese de, Telegram’a katılan çok sayıda Parler yetim vardır – iki uygulamanın işlevleri arasında farklılıklar olsa da, eski Parler kullanıcılarının daha özel bir arayış içinde şifrelenmiş mesajlaşma uygulamalarına yöneldiği söyleniyor. platform. Signal aynı nedenle popülerlikte benzer bir artış gördü .

Telegram, rakip uygulamalar dururken sadece 72 saat içinde 25 milyon yeni kullanıcı kazandı !!

Telegram kısa süre önce gelir elde etme planlarını ana hatlarıyla açıkladı, ancak söz verilen kullanıcı gizliliğinden ödün verilmeyecek. Reklamlar yalnızca birden çok kanalda kullanılacak ve ücretli premium özellikler işletmeleri ve ileri düzey kullanıcıları hedef alacak. Şu anda ücretsiz olarak kullandığınız her şey ücretsiz kalacaktır. Orada küçük bir tartışma bu ayın başlarında bir kullanıcı yerine, yaklaşık bir birinin tam yerini bulmak için kullanılabilecek uygulamanın yakın özelliğini ortaya çıktı zaman, ama bu bir opt-in konum paylaşma özelliğinin toprakları ile geliyor – kullanım kendi sorumluluğunuzdadır.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *