«
  1. Anasayfa
  2. Mobil
  3. Telegram’da Özel Mesajları Deşifre Eden Açık Tespit Edildi!

Telegram’da Özel Mesajları Deşifre Eden Açık Tespit Edildi!

TELEGRAM

WhatsApp’ın hizmet şartlarını güncellemesiyle birlikte birçok kullanıcı Signal, Telegram ve Bip gibi uygulamalara yöneldi. Kısa süre içerisinde milyonlarca yeni kullanıcının indirdiği uygulama hackerlerın ilgisini çekiyor.

.

Güvenlik araştırmacıları, Telegram uygulamasında özel mesajları deşifre eden bir açık keşfedildiğini paylaştı.

.

.

Telegram, Özel Mesajların Deşifre Edilmesiyle Gündeme Geldi

.

Her ne kadar mesajlaşma uygulamaları geliştirdikleri güvenlik önlemleriyle gündeme gelse de hiçbir uygulama tam olarak güvenilir değil.

.

Milyonlarca kullanıcı, WhatsApp’a tepki olarak yeni mesajlaşma uygulamalarına yöneldi. Telegram başta olmak üzere Signal, Bip ve Viber gibi uygulamaları indiren kullanıcılar, şirketin geri adım atmasını sağladı.

.

.

72 saat içerisinde 25 milyon kullanıcı kazanan Telegram, özellikleri ile rakiplerinden daha iyi durumda olduğu için birçok kişi tarafından aktif olarak kullanılıyor. Uçtan uca şifreleme özelliğinin sadece özel mesajlaşma seçeneğinde yer aldığı uygulama, hackerların hedefi haline geldi.

.

26 Aralık 2020’de yayınlanan Telegram 7.3 sürümünde keşfedilen açığın şu an kullanılan 7.4 sürümünde de yer aldığı açıklandı. Gönderilen medya dosyalarının sohbet penceresinden silinse bile cihazların depolama alanlarında kaldığını belirten araştırmacılar, mesaj yedeklerinin ve medya dosyalarının saklandığı klasörün geliştirilen bir yazılım ile açığa çıkarılabildiğini özellikle belirtti.

.

Araştırmacılar, bu güvenlik açığının macOS kullanıcılarını etkilediğini belirtti. Telegram, henüz bu konu ile ilgili resmi bir açıklama yapmadı.

 .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *