«
TESLA ROADSTER

Elektrikli otomobil devi Tesla geçtiğimiz günlerde bazı araçlarını yenileyerek seviyeyi daha üst noktalara taşırken, piyasaya çıkması merakla beklenen iki araç bulunuyor. Bunlardan birisi tasarımı ile dengeleri alt üst eden Cybertruck diğeri ise arka koltukları olmayan sunduğu hızlar ile heyecanlandıran Roadster modeli.

.

Tesla Roadster Üretimi Başka Bir Tarihe Ertelendi!

.

Tesla Roadster Daha Yüksek Bir Motor Ve Batarya İle Geliyor

.

2017 yılında duyurusu gerçekleştirilen ve 200 bin dolar fiyat etiketi olan Roadster’in, 2020 yılında seri üretime girmesi bekleniyordu. 2020’yi geride bırakmamızın üzerinden birkaç hafta geçerken, Elon Musk’tan açıklama geldi.

.

Bir kullanıcının ‘Roadster’a ne oldu?’ sorusunu yanıtlayan Musk, üç motorlu sürüş sistemi ve daha gelişmiş batarya çalışmasından dolayı aracın çıkışının geciktiğini belirtti. Buna ek olarak yaz sonuna kadar seri üretim prototipi modelin hazır olması beklenirken, üretimin önümüzdeki yıl başlayacağını açıkladı.

.

Tesla Roadster Üretimi Başka Bir Tarihe Ertelendi!

.

2022’den önce Tesla Roadster yollara çıkmayacak. Tabi bu gecikme Roadster’in müthiş özelliklere sahip olduğu gerçeğini değiştirmiyor: 0’dan 100 km hıza 1.9 saniye gibi kısa bir sürede çıkabilen Roadster’in maksimum hızı 400 km/s seviyesine ulaşacak. Etkileyici bir diğer detay ise aracın tek şarj ile 1000 km civarında bir menzil sunabilecek olması.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *