«
c9d4129f65357d481e0f0d733716085e9c609e3a
Yılların hayat simülatörü The Sims serisinin efsane 3. oyununun ardından çok da beğenilmeyen ve son çıkan The Sims 4’ün ardınan insanlar uzun zamandır bir sonraki oyunu bekliyordu. 2020 yılının başlarında EA CEO’sunun yaptığı açıklamaya göre The Sims 5’in yolda olduğunu biliyoruz. Gelin oyun hakkında ne açıklanmış ne sızdırılmış ve ne söylentiler ortaya atılmış beraber göz atalım.

The Sims 5, herkesin merakla beklediği ve detaylarını merak ettiği bir oyun haline geldi. Bunun sebebi ise daha önceki The Sims 3’ün çok sevilmesi ve ardından gelen The Sims 4’ün beklentileri karşılamaması sebebi ile The Sims 5 üzerinde beklentiler artmış durumda.

The Sims 4’ün üzerinden tam 6 yıl geçti. EA CEO’sunun dediklerine göre kesinlikle The Sims 6 Gelecek. Bu açıklama sonrası merakla bekleyiş sürüyor. Peki hangi yenilikler olacak?

The Sims 5 Geliyor - Hakkında Tüm Detaylar

The Sims 5 Fiyatı Ve Tarihi

EA CEO’sunun ‘Oyun şu anda demo aşamasında’ açıklamasını da baz alarak The Sims 5’in çıkışının ‘çok’ uzak olmadığını söyleyebiliriz. Bununla birlikte yine de oyunu yakın yıllarda beklememenizi tavsiye ederiz zira önceki oyunların çıkış yıllarının arasındaki yıllar bir hayli fazlaydı. The Sims 3 2009’da, The Sims 4 2014’te yayınlandı.

Yeni sistemler, konsollar ve oyun motorlarının geliştirilmesinin daha çok iş gücü gerektirdiğini de düşünecek olursak The Sims 5’in çıkış tarihinin, The Sims 3 ile The Sims 4 arasındak süreden daha uzun süre alacağını düşünsek mantıksız olmaz. Ancak son açıklama 2020 yılında yapıldığından oyuna dair bu sene bir duyuru yapılmasını bekliyoruz.

The Sims 5 Nasıl Oynanacak?

The Sims 5’in şu anda bir fragmanı veya tanıtımı bulunmuyor. Oynanış konusuna gelecek olursak, oyunun geçtiğimiz The Sims oyunlarının ana mantığını taşımasını bekleyebiliriz. Yine Sim’inizin günlük ihtiyaçlarını giderdiğiniz, duygu değişimlerine göre hareket ettiğimiz ve hayat hedeflerini gerçekleştirmeye çalıştığımız bir oyun oynayacağız.

Ortaya atılan ilginç söylentilerden birisi ise şu: The Sims 5’te Sim’imizi fare ile tıklayıp yönetmek yerine 3. şahıs görünümüne geçip yön tuşları ile kontrol edebileceğiz. Bu iddianın doğru olma ihtimali yüksek geliyor. Sebebi ise oyunun konsollarda oynanabilir olması.

The Sims 5 Hakkında Ufak Detaylar

EA Games, The Sims 5’i ucundan oyunculara gösteriyor gibi görünüyor. Ünlü oyun gazetecisi Geoff Keighley’e verdiği röportajda EA Games’in baş stüdyo sorumlusu Laure Miele, Sims serisinin ‘yeni neslinin’ yapım aşamasında olduğuna dair bir tüyo verdi.

Oyunun içerisinde çevrimiçi unsurların artacağına işaret eden Laura “İnsanların hayat simülasyonunu dibine kadar yaşaması için çeşitli araçlar geliştireceğiz ve şu anda odağımız bu simülasyonu insanların beraber yaşaması” dedi ve şunları ekledi:

“İnanamadığım bir biçimde 2002 yılında The Sims Online’ı piyasaya sürdük. Zamanımızın ötesindeydik. Sanırım bundan 20 yıl sonra da oyuncuların nasıl etikleşime girdiği, oyuncuları neyin motive ettiği ve oyuncuların birlikte nasıl hareket ettiği hakkında çok şey öğrendik ve tahmin edeceğiniz gibi yeni nesil The Sims 5’te buna dair bir çalışma yürütüyoruz.

Sosyal bağlantının markamızı ve franchise’ımızı büyütmek adına The Sims serisinin yeni oyununa getirmemiz gereken yegâne şey olduğunu düşünüyoruz. Ekibimiz yeni nesil ekipmanlarla bir hayli fazla uğraşıyor.”

EA CEO’su Andrew Wilson da ayrıca 2020’niin Ocak ayında yeni The Sims oyunun çok oyunculu elementlerine sahip olabileceğini belirtmişti ve şunları söylemişti:

“Maxis, The Sims’i bulut özellikli bir dünyada yeni nesil ve platformlar arasında geliştirmeye devam ederken, ilham, yaratma ve kendini geliştirme motivasyonlarımıza her zaman sadık kalacağımızı ve bu fikrin önümüzdeki yıllarda devam eden Sims deneyiminin bir parçası olmaya çalışacağımızı belirtmek isterim.”

“Çok heyecanlıyız çünkü The Sims, rakibi olmayan bir oyun türü ve oyuncuların istediği şeyleri başarmak bizim en büyük hedefimiz.”

Eşli oyun modu ilk olarak The Sims 2’nin PlayStation 2 versiyonunda çıkmıştı ve insanların Sim’lerini oluşturup aynı ev içerisinde ekran paylaşarak oyunu oynamasını sağlıyordu. The Sims deneyimini eşli oyun moduyla harmanlamak gerçekten çok heyecan verici bir fikir ve kesinlikle The Sims 5’te görmeyi isteriz.

The Sims 5 konsollara gelecek mi?

The Sims 5 konsollara gelecek mi? Mevcut durumda The Sims 5 hakkında net bir bilgi yok ancak muhtemelen oyunun PC’ye çıkışının ardından PS5 ve Xbox Series X’e gelmesini bekliyoruz. Hele hele söylentisi çıkan 3. şahıstan Sim’inizi kontrol etme mekaniği oyunda olursa konsollarda çok farklı bir The Sims deneyimi elde edebiliriz.

 

Bir Cevap Yaz

DonanımForum Editör Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *