«
tiktok

Kaç tane sosyal medya uygulamasının yaratıcılarını milyoner ve hatta milyarder yaptığını hepimiz çok iyi biliyoruz. CNBC’ye göre Snapchat, yaratıcılarına büyük meblağlar ödeyen uygulamaların başında geliyor ve bu yarışta YouTube, Instagram, Facebook ve TikTok da önemli roller alıyor.

TikTok uygulaması birçok kullanıcı tarafından büyük bir hit haline geldi. Sosyal medya uygulamasının tüm dünyada yaklaşık bir milyar kullanıcısı var ve TikTok ailesinin artan oranı yaratıcılarını çok mutlu ediyor çünkü bu genişleyen aile onların ücretlerini de artırıyor. Uygulama başlangıçta kullanıcılara 100.000 ila 250.000 ABD Doları arasında vermeye başladı ve Forbes’a göre son iki yıla göre ikiye katlandı

Son zamanlarda Forbes Magazine, 2021 yılına ait TikToker’in ilk beş sıralamasının bir listesini yayınladı,

TikTok

Charlie D’Amelio dünyanın en yüksek ücretli TikToker’i; Kısa video yapma uygulamasında 133 milyon takipçisi ile en çok takip edilen hesaba sahip. 17 yaşındaki TikToker, ilk videosunu 2019’da yayınladı ve o zamandan beri büyüdü. Şu anda TikToker neredeyse 17.5 milyon dolar kazanıyor. Ailenin TikTok üzerinden kazandığı tek kişi Charlie değil, ancak şu anda uygulamadan kazandığı 10 milyon dolar ile kız kardeşi Dixie D’Amelio tarafından takip ediliyor. Bir diğer TikToker, Addison Rae 8.5 milyon dolar ile 3. sırada yer alıyor.

Addison Rae 3. sıradayken, Charlie ve Dixie Addison Rae’yi listenin üçüncü sırasına itene kadar oyunun zirvesindeydi. Addison Rae, 2020 listesinde TikTok’un lideriydi.

Ayrıca, Dixie kardeşler TikTok ile sınırlı değil ve diğer sosyal uygulamalara ve platformlara dönüştü. D’Amelio’nun kız kardeşi ayrıca Will Smith ve Jada Pinkett Smith’in western brooks medyasından Snapchat’in “Charlie VS Dixie” adlı yarışma programında yer aldı, ayrıca ebeveynleri ile birlikte “The D’Amelio’s show” adlı bir realite dizisinde göründüler.

Bu, sosyal medyanın kendisini çok büyütmekle kalmayıp aynı zamanda içerik oluşturuculara büyümek ve kazanmak için harika fırsatlar sunduğunu gösteriyor.Zaman değişti ve artık insanlar sosyal medyayı eğlenirken daha iyi şeyler için kullanabilirler.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *