«
indir (5)

Galaxy S21 serisinin lansmanına muhtemelen sadece dört ila beş hafta uzaktayız . Samsung’un 14 Ocak’ta Galaxy S21 5G , S21 + 5G , S21 Ultra 5G olmak üzere üç cihazı tanıtması bekleniyor . Bunun öncesinde, resmi teaser’lar da dahil olmak üzere birçok sızıntı çevrimiçi olarak ortaya çıkıyor. Ve şimdi, bir ihbarcı, cihazın iki yıl sonra geliştirilmiş bir parmak izi sensörüne sahip olacağını söylüyor.

Buz Evren, popüler simsar, diyor o Samsung üzerinde Ultrasonik Parmak İzi Sensörü geliştirdi Galaxy S21 . Ona göre 2019’dan itibaren Galaxy S10’dan bu yana ilk güncelleme olacak. Bilmiyorsanız Samsung , Galaxy S10 serisinin lansmanında Qualcomm’un UltraSonic Parmak İzi teknolojisini tanıttı .

Tipster, Samsung Galaxy S21'in Ultrasonik Parmak İzi Sensörünün İki Kat Daha Hızlı Olacağını Söyledi

Optik tarayıcıların aksine ultrasonik parmak izi , parmak izinizi okumak için bir ses dalgası kullanır. O zamanlar ekrana entegre edildi ve tarama alanına dokunduğunuzda, parmağınızın baskısı bir elektrik darbesi gönderecek. Bu darbe, girişi okuyan ve doğrulayan ‘3 Boyutlu Sonik Sensörü’ itecektir. Ancak söz verildiği gibi parmak izi sensörü beklentileri karşılayamadı.

Ancak şimdi, tahminci Galaxy S21’deki parmak izi sensörünün 8 × 8 = 64 mm olacağını söylediği için değişebilir . Görünüşe göre, bu önceki nesilden 1.77 kat daha yüksek. Sanırım buradaki daha geniş tarama alanına atıfta bulunuyor ama daha fazla ayrıntı için bekleyelim. Bununla birlikte, Buz Evreninin ifadesi doğruysa, kullanıcıların kilit açma hızı iki katına çıkacağı için yalnızca alana dokunmaları yeterlidir.

Her neyse, parmak izinin gerekli bir özellik olduğu düşünüldüğünde, Samsung modellerde çoğunlukla aynı parmak izini içerecek. Ancak, bu erken iddialara inanmak için gerçek dünya testlerini beklemek ve görmek zorunda kalacağız.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *