«
4ccfbc7511ccea38d917909658bbbc6615ae879a
Mercedes, etkileyici bir enerji tüketimi miktarına sahip bir elektrikli araç üretmek amacıyla Vision EQXX’i geçtiğimiz yıl duyurmuştu ancak sadece duyurmasıyla kalmıştı. Adeta uçak görünümüne sahip olan Mercedes Vision EQXX herkesin dikkatini çekiyor. Artık herkesin beklediği aracın tanıtım günü geldi ve biz de sizler için bir saniye bile kaybetmeden yeni Mercedes Vision EQXX’in tanıtılan tüm özelliklerini sıralayalım dedik.

Elektrikli araçlar günümüz de iyice çeşitlenmeye ve tasarımları da ilginçleşmeye devam ediyor. 2021 senesinde duyurulan Mercedes’in elektrikli aracı Vision EQXX, sadece duyurulmakla kalmıştı ve markanın takipçileri ve teknoloji hayranları merakta kalmıştı. Sonunda Mercedes Vision EQXX resmen tanıtıldı ve birçok bilgi ettik.

Mercedes Vision EQXX, Tron filminden adeta fırlamışçasına bir tasarıma sahip. Gelecekte yollarda arabaların hepsi böyle olacaksa gelecek gerçekten çok güzel görünecek gibi görünüyor. Geleceği bir kenara bırakalım ve bu yeni teknoloji harikası Mercedes Vision EQXX’in açıklanan özelliklerine bakalım.

Lansmanda tanıtılan bilgilere göre EQXX’in elektrikli motoru 150 kilowatt’a eşdeğer 201 beygir gücüne sahip. Bu 201 beygirlik elektrikli motorunu ise kapasitesi henüz açıklanmayan ancak 100 kilowatt/saat’ten az bir boyuta sahip olan bir batarya destekliyor. Söylenene göre bu batarya bir şarjda 1000 kilometre yol yapabiliyor.

Ultra düşük dönme dirençli tekerlekler ise Bridgestone ürünü. Tekerlek kapaklarıyla çalışan aerodinamik olarak optimize edilmiş bu tekerler aracın hızını arttırıyor ve elektrik tüketimini de bir hayli azaltıyor.

Bir Cevap Yaz

DonanımForum Editör Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *