«
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Türkiye’nin uzantısı .TR için geri sayım başladı

Türkiye’nin uzantısı .TR için geri sayım başladı

3d,Illustration,Hexagon,Domains

mizle, tıpkı .COM.TR kaydında olduğu gibi .TR kaydında da müşterilerimizin herhangi bir problem yaşanmaması için teknik destek ekibimizle birlikte her zaman müşterilerimizin yanında olacağız” dedi.

.TRye geçiş 3 aşamada sağlanacak

14 Eylül 2023 ile başlayan .TR alan adı kayıt süreci kamu kuruluşları ile başlayacak. Kamu kuruluşları 1 yıl ücretsiz olacak şekilde daha önce tescil ettikleri mevcut GOV.TR, EDU.TR, TSK.TR,BEL.TR, POL.TR, K12.TR alan adları için doğrudan .TR uzantısı için başvuruda bulunabilecekler. Mevcut domain bilgileri ile .TR yapısındaki alan adı otomatik olarak oluşturulacak. Domain adresinin aynı olması durumunda 1. GOV.TR, 2. EDU.TR, 3. TSK.TR, 4. BEL.TR, 5. POL.TR, 6. K12.TR uzantılara numara sırasına göre öncelik verilecek.

14 Ekim 2023 – 14 Kasım 2023 tarihleri arasında ise, ORG.TR kaydı bulunan dernekler, vakıflar ve meslek kuruluşları .TR uzantılı domain için kayıt işlemi gerçekleştirebilecek. Fakat kayıt yapmak isteyen bu kuruluşların, kayıt için gerekli belgeleri göndermeleri gerekecek. Belge ileten kuruluşlardan, sadece gerekli nitelikleri taşıyan taraflara tahsis işlemi gerçekleştirilecek.

Bu dönemin ardından ise A.COM.TR”, “A.NET.TR”, “A.GEN.TR”, “A.BIZ.TR”, “A.TV.TR”, “A.NAME.TR”, “A.AV.TR”, “A.WEB.TR”, “A.İNFO.TR” diğer uzantı sahipleri için .TR uzantılı domain kayıt dönemi başlayacak.

Şimdiden ön kaydınızı yaptırarak .TR uzantılı alan adınızı garanti altına alın

A.COM.TR”, “A.NET.TR”, “A.GEN.TR”, “A.BIZ.TR”, “A.TV.TR”, “A.NAME.TR”, “A.AV.TR”, “A.WEB.TR”, “A.İNFO.TR uzantılarından birinde alan adı kaydınız varsa, ilgili dönemi beklemeden şimdiden ön kayıt yaptırarak .TR uzantılı alan adınızı garanti altına alabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Donanım Forum Hakkında

Donanım Forum

Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji,donanım,mobil dünya haberlerini kullanıcılarına sunar. Sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç edinir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *