«
indir (4)

Şirket, Twitter’ın son tweetler nedeniyle Trump’ı kalıcı olarak yasaklayan birkaç başka platforma katıldığını duyurdu. Karar, Twitter’ın, özellikle şirketin silinmesi gerektiğini söylediği üç tweet nedeniyle askıya alınan Trump’ın hesabının kilidini açmasından yalnızca saatler sonra geldi. Twitter, başkanı yasaklayan Facebook, Twitch, Snapchat ve diğer bazı platformlara katıldı.

Birçoğu Twitter’da, defalarca kural ihlalini ve yanlış bilgilerin yayılmasını gerekçe göstererek, geçtiğimiz aylarda Trump’ın hesabını askıya almaya çağırdı. Görünüşe göre ABD Kongre Binası’ndaki saldırı, Trump’ın seçimler hakkında yanlış iddialar yaydığı ve görünüşte destekçilerini harekete geçmeye teşvik ettiği son videoları hızla kaldıran sosyal medya şirketleri için bir dönüm noktasıydı.

Twitter  Donald Trump'ın hesaplarını kalıcı bir şekilde askıya aldı 

Başkanın hesapları üzerindeki kalıcı yasakların yayılmaya başlaması çok uzun sürmedi, ancak Twitter görünüşte bu eğilimi bozuyordu. Bu durum, şirketin hesabı askıya alması, tüm içeriğini silmesi ve neden bu kararı verdiğine dair bir açıklama yayınlamasıyla Cuma gecesi geç saatlerde değişti.

Şirket kısmen şunları söyledi :

@RealDonaldTrump hesabından gelen son Tweetlerin ve etrafındaki bağlamın – özellikle Twitter’da ve dışında nasıl alındığı ve yorumlandığı – yakından incelendikten sonra, şiddeti daha fazla kışkırtma riski nedeniyle hesabı kalıcı olarak askıya aldık.

Twitter  Donald Trump'ın hesaplarını kalıcı bir şekilde askıya aldı 

Twitter, bu hafta ABD Başkenti’ndeki olayların yanı sıra Çarşamba günü, kurallarının herhangi bir ek ihlalinin kalıcı bir yasaklamaya yol açabileceği uyarısında bulundu. Şirket, 8 Ocak 2021’de yayınlanan bir tweet de dahil olmak üzere hesabı tehlikeye atan belirli içeriği detaylandırmaya devam ediyor:

Bana oy veren 75.000.000 büyük Amerikan Yurtseverleri, ÖNCE AMERİKA’YI TEKRAR AMERİKA’YI BÜYÜK KILACAK, gelecekte DEV SESİNE sahip olacaklar. Hiçbir şekilde, şekilde veya biçimde saygısızlık veya haksız muamele görmeyeceklerdir !!!

Twitter  Donald Trump'ın hesaplarını kalıcı bir şekilde askıya aldı 

Başkan daha sonra bu ay Biden’ın yemin törenine katılmayacağını tweetledi. Twitter, bu tweetlerin yasağa nasıl yol açtığını açıklıyor.

… bu iki Tweet, ülkedeki daha geniş olaylar bağlamında ve Başkan’ın ifadelerinin şiddeti kışkırtmak dahil farklı izleyiciler tarafından harekete geçirilebileceği yollar ve bu açıklamadan gelen davranış biçimi bağlamında okunmalıdır. geçtiğimiz haftalarda. Bu Tweetlerdeki dili Şiddeti Yüceltme politikamıza göre değerlendirdikten sonra, bu Tweetlerin Şiddetin Yüceltilmesi Politikasını ihlal ettiğini ve @realDonaldTrump kullanıcısının derhal hizmetten kalıcı olarak askıya alınması gerektiğini belirledik.

 

 

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *