Twitter Hack Olayı Sonrasında Bilanço Belli Oldu! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Twitter Hack Olayı Sonrasında Bilanço Belli Oldu!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Twitter Hack Olayı Sonrasında Bilanço Belli Oldu!

Bilindiği üzere Twitter büyük hack olayı ile gündeme gelmişti. Birçok ünlü kişinin hesabı aracılığıyla Bitcoin içerikli paylaşımlar yapılmış ve hackleyen kişilerin Bitcoin adreslerine gönderim yapması istenmişti.

.Bitcoin

Bir süre devam eden bu açık sonrasında Twitter, onaylı hesaplara paylaşım yapma kısıtlaması getirmişti. Daha sonra da Twitter kullanımı normal hale gelmişti. Şimdi de konuyla ilgili Twitter’dan bir açıklama geldi. Açıklamayla birlikte şirketin piyasa değerindeki düşüş belli oldu.

Twitter

Twitter hack olayı sonrasında açıklama yaptı!

.

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan Twitter, geçtiğimiz günlerde büyük bir zafiyetle gündem olmuştu. Milyonlarca takipçisi olan hesaplardan, Bitcoin toplamak amaçlı paylaşımlar yapılmıştı. Olayın ardından Twitter’da bazı hesapların erişimi engellenmiş ve tweet paylaşmaya sınır getirilmişti.

.

Olaydan nasibini alan hesaplar arasında Barack Obama, Joe Biden, Elon Musk, Bill Gates, Kim Kardashian ve bu kişiler gibi dünyaca tanınan isimler yer alıyordu. Bugün de Twitter, hack olayı için bir açıklama yaptı. Açıklamada 130 adet hesabın yapılan saldırıdan etkinlendiği bildirildi. Bir kaza sonucu saldırganların hesaplara eriştiği belirtilirken, bu saldırganların bir anlık hesapları kontrol edebildiği ve tweet paylaşabildiği söylendi.

Twitter Hack Olayı Sonrasında Bilanço Belli Oldu!

Twitter gibi büyük bir platformun böyle bir hataya olanak sağlaması çok şaşırtıcı ve dünyanın her yerinden büyük tepkiler çekiyor.İnsanlar kendi hesaplarına da erişim olabilir mi endişesi ile Twitter’a çok ağır yükleniyor.Piyasa değerinin düşmüş olması eminiz ki şirketi zor duruma sokmuştur lakin yakın zamanda bir güncelleme ile toparlanacağından ve her şeyin tekrar yüksek güvenlik önlemleri ile rayına oturacağından eminiz.

.

.

Şu anda bütün hesaplar için Twitter verilerini indirme işleminin askıya alındığı da belirtildi. Bununla birlikte güvenlik önlemleri için çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Twitter Hack Olayı Sonrasında Bilanço Belli Oldu!

Bu açıklamanın gölgesinde, olayın yaşanmasıyla birlikte Twitter piyasa değeri 1.3 milyar dolar düşüş yaşadı. Kısa bir sürede büyük bir düşüş yaşanmasının şirkete nasıl bir sonuç doğuracağı merak ediliyor. Şu anda şirketin piyasa değerinin 27 milyar dolar civarında olduğu söyleniyor.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: