Twitter mavi tik başvurularının incelenme tarihini açıkladı! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Twitter mavi tik başvurularının incelenme tarihini açıkladı!

avatar

Büşra Çevik

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sosyal medyadaki belli popüleriteye sahip birçok insan “mavi tik” olarak adlandırılan doğrulama rozetlerini almak için başvuru yapıyor. Mavi tik sayesinde bir hesabın o kişiye ait olduğu doğrulanmış oluyor. Twitter  mavi tik başvurularını uzun bir süre önce kapatmış, ancak geçtiğimiz aylarda başvuruların tekrar açılacağına dair bir açıklama yapmıştı.İşte bizde bu açıklamaya dair detayları sizler için derledik!

.Twitter mavi tik başvurularının incelenme tarihini açıkladı!

Twitter mavi tik başvuruları için tarihi açıkladı!

Yaklaşık 3 yıl önce askıya alınan başvurular, doğrulama politikasının baştan aşağı yenilenmesiyle tekrar açılacak. 20 Ocak 2021 tarihinde tekrar başvuru alınmaya başlanacağı açıklanırken, yeni kuralların da yürürlüğe girileceği vurgulandı.

Twitter

The Verge’ye konuşan bir Twitter yetkilisi, ihlale yol açtığı tespit edilen kullanıcılardan mavi tik özelliğini kaldırabileceğini belirtti. Ayrıca yeni politikanın yürürlüğe gireceği 20 Ocak tarihi itibariyle, etkin olmayan ya da gereksinimlerini karşılamayan hesaplardan da doğrulama rozetleri (mavi tik) kaldırılacak.

.

Politika aynı zamanda farklı gruplandırmaları içerecek. Twitter sayfaları medya kuruluşları ve gazeteciler, eğlence figürleri ve kuruluşları, sporla ilgili hesaplar ve aktivistler, organizatörler ve diğer etkili kişiler gibi kategorilere ayıracak. Firma ilerleyen zamanda da kategori listesini genişletmeye açık olduğunu ifade ediyor. 

.Twitter mavi tik başvurularının incelenme tarihini açıkladı!

Twitter uygulamada yeni bir başvuru süreci başlatacak ve başvuru sahiplerinin kimliklerini doğrulaması ve onaylaması için bir kategori seçmesine izin verecek. Çok fazla talep geleceğinin farkında olan platform, başvuruların hem insan kontrolünde olacağını hem de otomatik bir algoritmadan geçeceğini belirtiyor.

.

Daha fazlası için takipte kalın ve düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: