1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Twitter, platformlarının yanlış bilgilerin yayılmasına karşı güvende olduğundan emin olmak için Reuters ve Associated Press ile işbirliği yapıyor

Twitter, platformlarının yanlış bilgilerin yayılmasına karşı güvende olduğundan emin olmak için Reuters ve Associated Press ile işbirliği yapıyor

«
twitter-796x417[1]

Sosyal medya uygulamaları hayatımıza büyük bir eğlence şekli getirmiş olsa da, hala bazı dezavantajları var ve bu dezavantajlardan biri de yanlış bilginin hızla yayılmasıdır.

Bu nedenle, tüm sosyal ağlar, yanlış bilgi içeren tüm gönderiler kaldırılırken kullanıcılara yalnızca gerçek haber ve içeriğin görünmesini sağlamak için gereken tüm adımları atar.

Gerekli adımları atan tüm bu sosyal platformlar arasında, platformundan yayılan yanlış bilgileri durdurmak için uzun süredir çalışan Twitter da var. Birdwatch’ı bir süre önce tanıttı; burada belirli bir kullanıcı grubu, yanlış bilgilendirilmiş buldukları içeriği gerçek olmayan olarak bildirebilir ve kabul edebilirdi.

Başka adımlar da atılırken, Twitter şimdi platformunda gerçek olmayan bilgilerin en aza indirilmesini sağlamak için başka bir yol ile öne çıktı. Teknoloji devi Reuters ve The Association Press (AP) adlı iki şirketle işbirliği yaptı ve her ikisi de birlikte uygulamada gerçek bilgileri korumak için çalışacak.

İşbirlikçi taraflar, izleyicilerin konuşma konusunun ne hakkında olduğunu bilmeleri ve bununla ilgili gerçekleri belirtmeleri için keşif sayfasına büyük ölçüde yayılacak olan trend gönderiler ve diğer haber içeriği hakkında ek bilgiler ekleyecektir. Bunun dışında ekip, trend olan konuları aramak için kullanılabilecek belirli anahtar kelimeler ve hashtag’ler üzerinde çalışacak ve içerdikleri bilgilerin gerçekliğine ve yüksek kaliteli içeriğe göre hangi arama sonuçlarının en üstte görüneceğine karar verecek.

Ekip ayrıca, keşif sayfasında görünen istemleri ele almaktan ve Spor, Sağlık veya film endüstrisinden olmalarına bakılmaksızın bunları yönetmekten sorumlu olacaktır.

Ancak, aklınızda bulundurmanız gereken soru, Twitter’ın zaten bir Güven ve Güvenlik ekibine sahip olduğudur, bu nedenle yeni işbirliği neden böyledir?

Eh, Güven ve Güvenlik ekibi, platformun yönergelerine göre uygunsuz bulduğu içeriği kaldırmaktan veya yasaklamaktan sorumludur; bu yeni işbirlikçi taraf, en son trend haberler ve içerikler hakkında ek bağlam ekleyecektir. İçeriğin kaldırılmasından hiçbir şekilde sorumlu olmayacaktır.

Ancak Twitter bu görevi Güven ve Güvenlik ekibine vermiş olsa da, bu yalnızca onların işlerine yük olurdu ve bu nedenle bu görevi başka bir tarafın üstlenmesi akıllıca bir hareketti ve bu yeni işbirliği işi daha hızlı hale getirecek ve duracak. yanlış bilginin aşırı yayılması.

Daha önce, güven ve güvenlik sistemi, viral hale geldikten ve birkaç kez rapor edildikten sonra içeriği yasaklar veya kaldırırken, bu yeni işbirliği sayesinde işler çok daha hızlı yapılacaktı.

Twitter’ın oldukça büyük bir girişimi ve misyonlarında başarılı olmalarını umuyoruz.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *