«
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. UPS mühürleri, teslimatlar için 150 evTOL elektrikli uçak için Beta Tech ile anlaştı

UPS mühürleri, teslimatlar için 150 evTOL elektrikli uçak için Beta Tech ile anlaştı

indir (26)

Vermont merkezli teknoloji şirketi Beta Technologies, 150 elektrikli dikey kalkış ve iniş uçağı üretmek için United Parcel Service (UPS) ile bir anlaşma imzaladı . UPS, teslimat sürelerini kısaltmak ve küçük pazarlara daha verimli bir şekilde erişmek için uçağı konuşlandıracak. Beta, 2024 yılında 10 evTOL uçağının ilk teslimatını yapacak.

Beta Technologies’in elektrikli uçağı, 274 km / s (yaklaşık 170 mil / saat) maksimum hıza sahip 400 km menzile sahip ve yaklaşık 635 kg yük taşıyabiliyor. Uçak, UPS’e zamana duyarlı taşıma ve küçük pazarlar için diğer önemli teslimatlarda daha fazla verimlilik sağlayacak. Uçak kalkacak ve UPS tesislerine ineceğinden, havaalanı protokollerinden kaçınacaklardı. EvTOL uçağı nihayetinde otonom teknolojiyi içerecek, ancak mevcut teslimatların tümü pilotlu versiyon olacak.

UPS’in elektrikli dikey kalkış ve iniş uçağı satın alma hamlesi, uçak 2024’te faaliyete geçtiğinde operasyonel verimliliğini önemli ölçüde artıracak. Beta Technologies’in kurucusu ve CEO’su Kyle Clark’a göre, havalimanlarının kullanımını atlayacak ve sabit kanatlı uçakların gürültüsü veya işletim emisyonları olmadan mikro hava besleyici ağı.

EvTOL uçak üreticisi Beta Technologies, elektrikli dikey kalkış ve iniş uçaklarının geliştirilmesi ve konuşlandırılmasında sağlam ilerleme kaydetti ve ayrıca uçağın hızlı bir şekilde yeniden şarj edilmesi için kendi tescilli modüler şarj istasyonlarını da sağlayacak. Şarj istasyonları, uçağı bir saat içinde hızla şarj edebilir ve UPS’in büyüyen elektrikli araç filosu için şarj desteği sağlayabilir. Şarj istasyonları, artık uçuşlarda kullanılamayan uçak pillerini kullanır.

Hem UPS hem de Beta Teknolojileri, yeni iş fırsatları yaratacak ve lojistik devinin kara operasyonlarının verimliliğini artıracak ve aynı zamanda UPS’in karbon emisyon profilini önemli ölçüde azaltacak olan anlaşmanın potansiyelleri konusunda iyimser.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA

Bir Cevap Yaz

Donanım Forum Hakkında

Donanım Forum

Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji,donanım,mobil dünya haberlerini kullanıcılarına sunar. Sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç edinir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *