«
  1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Veriler, TikTok’un Facebook ve yan kuruluşlarını mağlup ettikten sonra dünya çapında en çok indirilen uygulamalar açısından 1. sırayı aldığını gösteriyor.

Veriler, TikTok’un Facebook ve yan kuruluşlarını mağlup ettikten sonra dünya çapında en çok indirilen uygulamalar açısından 1. sırayı aldığını gösteriyor.

01-apps-ranked-by-number-of-downloads-world-asia

TikTok’un piyasaya sürülmesinden sadece birkaç yıl sonra muazzam bir popülerlik kazandığına şüphe yok. Artık Facebook, Twitter ve Instagram gibi dünyanın en büyük sosyal medya platformları ile rekabet ettiğini öğrenen herkes bu platformun büyük bir beğeni topladığı fikrini edinebilir. En önemlisi, birçok sosyal medya uygulaması TikTok’un fikirlerinden ilham alıyor ve bu yaratıcılığı kopyalamaya çalışıyorlar, örneğin Instagram, TikTok’un 15 saniyelik videolarına benzer Reel içeriğini tanıttı. Asıl sebep budur; dünyada 1 numaralı indirilen uygulama haline geldi.

İş dergisinin belirttiği gibi , Nikkei Asiabu platformun 2019’da dördüncü sırada olduğunu ve bir yılın hemen ardından 2020’de bu platform indirmelerde 4. sıradan 1. sıraya sıçradı. Hindistan, Pakistan, Endonezya, ABD gibi çeşitli ülkelerdeki yasaklara rağmen , platform ilerlemesini sürdürmeyi başardı. Ancak bu, Facebook gibi platformlar için kesinlikle iyi bir haber değil çünkü TikTok’un çarpıcı büyümesi Facebook’a ait platformları büyük ölçüde etkiledi. Facebook her iki yılda da ikinci sırasını korurken, sahip olduğu uygulamalar koruyamadı. Messenger, 2019 boyunca dünya genelinde indirilen 1 numaralı uygulamaydı ve bir yıl sonra bu uygulama 5. sıraya düştü.

Asian Journal ayrıca, yalnızca TikTok’un dünya çapında ilk sırayı almakla kalmayıp, uygulamanın Çin formunun da diğer Çin uygulamalarına göre üstünlük gösterdiğine dair bazı şaşırtıcı gerçekler verdi. Çin hariç Asya hakkında konuşursak, platform 2. sırayı aldı ve Facebook 1. sırayı aldı. Hindistan ülkesi, önceki yıl güvenlik nedeniyle yaklaşık iki yüz başvuruyu yasakladı ve TikTok bunlardan biriydi ancak kısa biçimli video içeriği, Hindistan ve Pakistan’daki birçok insan hala olduğu gibi dünyadaki çoğu insanı büyülemeye devam ediyor. Bu uygulamayı VPN’ler aracılığıyla kullanmak.

App Annie’nin pazarlama yöneticisi, platformun video içeriğinin toplam izlenme süresinin hem Amerika’da hem de Birleşik Krallık’ta YouTube videolarının izlenme süresini bile aştığını gösteren verileri yayınladı. Ancak, dünya çapında en çok yüklenen on uygulamadan 7’si ABD merkezli, 4’ü Facebook’a ait platformlardır. Listede sadece 2 başvuru Çin’de yapıldı çünkü Likee 8. sırayı korudu ama yine de bu Twitter ve Pinterest’ten daha yüksek. Rus uygulaması Telegram, 2020’de listede 7. sırada yer alıyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *