«
  1. Anasayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Microsoft Edge’in ‘Koleksiyonlar’ Özelliği Güncelleniyor: Adeta Mini Bir Pinterest Olacak

Microsoft Edge’in ‘Koleksiyonlar’ Özelliği Güncelleniyor: Adeta Mini Bir Pinterest Olacak

Ekran görüntüsü 2022-06-29 223700

Microsoft Edge, “Koleksiyonlar Penceresi” adı verdiği özelliği amacıyla yeni bir güncelleme kullanıma sundu. Bu mini pencere ile bundan sonra internet sayfalarını, yazıları ya da görselleri kaydedebilecek, düzenleyebileceksiniz hem de tarayıcı size öneriler de sunacak.
Geçtiğimiz haftalarda Edge tarayıcısına Drop isimli yeni bir özellik geleceği duyurulmuştu. AirDrop’a benzer şekilde çalışan bu bilhassa Edge’in yüklü bulunduğu cihazlar arasında dosya ve not paylaşımı yapılabiliyor. Bu yeni özelliği sonrasında Microsoft, Edge’ye yeni bir özellik daha geleceğini açıkladı.

Koleksiyonlar, Microsoft Edge tarayıcısı üstünden internet sayfalarını, metinleri ve internette bulduğunuz görüntüleri kaydetmenize ve düzenlemenize imkan tanıyan bir özellik olacak. Örneğin; sevdiğiniz ya da araştırdığınız bir hususta detaylı kaynakları ve görüntüleri sahibi olan bir koleksiyon oluşturabilirsiniz. Yeni güncellemeyle gelmesi beklenilen ‘Koleksiyonlar’ aynı vakitte son yaptığınız aramalarla alakalı detaylı içerikler de önerecek.

Yakında “Koleksiyonlar” üstünden içerik üreticilerini takip edebileceksiniz.

Halihazırda Pinterest ile birleşik durumda de çalışabilen Koleksiyonlar, Pinterest önerilerini görmenize ve koleksiyonlarınızı Pinterest’te paylaşmanıza imkan tanıyor ama bu yeni bilhassa bundan sonra tamamiyle Pinterest’e benziyor diyebiliriz. Özellik şimdilik kullanıma sunulmadı ama Microsoft kısa vakit ortamında güncellemenin yapılacağını açıkladı.

Bu yeni özellik koleksiyonlarınızın bulunduğu klasörlerin yanısıra açılır pencere şeklinde görülecek. Koleksiyonlar, kullanıcıların imleci fotoğraf ya da videonun üstüne getirdiğinde, içeriği koleksiyonlarına kaydetmesini gerçekleştiren ve seçilen görselle arama gerçeklştirmeyi gerçekleştiren bir güncelleme de alacak. Hem de Microsoft’un koleksiyonlarınızı diğer kullanıcılarla paylaşma özelliği üstünde de çalıştığı açıklandı.

Microsoft’un resmi blog sayfasında oluşturulan paylaşımda bu aydan itibaren kullanıcıların YouTube, TikTok gibi belirli platformlardaki içerik oluşturucularını takip edebileceği belirtildi. Güncelleme geldiğinde, içerik oluşturucusu arama çubuğunda “Takip et” simgesine basıp takip edilebilecek ve Koleksiyonlar kısmından takip edilen kullanıcıların son paylaşımları görülebilecek.

Son olarak; Microsoft, özelliğin çok yakında bütün kullanıcılar amacıyla erişime açılmasını planlıyor

Bir Cevap Yaz

Donanım Forum Hakkında

Donanım Forum

Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji,donanım,mobil dünya haberlerini kullanıcılarına sunar. Sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç edinir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *