«
xiaomi-ramdisk-ile-oyun-performansini-katlayacak-1

Günümüzde akıllı telefonlarda RAM kapasitesi yükseliyor ve 8GB RAM’li bir cihaza sahip olmak oldukça yaygın hale geldi. Oyun oynamak hoşunuza gidiyorsa, şirketler 16GB RAM’e kadar oyun akıllı telefonlarını piyasaya sürüyorlar.

Xiaomi şimdi akıllı telefonlar için RAMDISK teknolojisini tanıttı. En temel anlamıyla, teknoloji RAM’i disk depolama olarak kullanır ve bu da belirli bir uygulamanın veya oyunun performansını artırır.

Xiaomi RAMDISK ile oyun performansını katlayacak - ShiftDelete.NetXiaomi  RAMDISK ile oyun performansını katlayacak - ShiftDelete.Net

Teknoloji bilgisayarlar için mevcut olsa da, tahminimizce bu teknolojiyi bir akıllı telefondan ilk kez duyuyoruz. Yeni tanıtılan bu RAMDISK Deneme Modu ile Mi 10 Ultra kullanıcıları 16GB LPDDR5 RAM kullanabilir.

RAMDISK teknolojisi, sanal depolama olarak kullanılmak üzere RAM’in bir kısmını ayırmak için kullanılır. Bunu kullanmanın avantajı, RAM hızının akıllı telefonlarda kullanılan depolama teknolojisinden önemli ölçüde daha hızlı bir şekilde olmasıdır.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *