«
Xiaomi-Mi-Store-UK

Tıpkı Xiaomi gibi, sızıntıları da sektörde öne çıkıyor. Şirketin Mi 11’i Snapdragon 888 SoC ile ilk akıllı telefonu olarak duyurduğunu zaten biliyoruz . Ve hatırlarsak, Xiaomi ve kız kardeşi Redmi, H1 2019’da iki amiral gemisi serisi  başlattı. Birincisinde Mi 10, 10 Pro , ikincisinde Redmi K30 Pro vardı . Görünüşe göre ivme tekrar tekrar edecek, ancak yeni bir ipucuna göre 2021’de iki katına çıkacak.

Xiaomi and Redmi have two top of the range in the pipeline with Snapdragon 888

Her zamanki gibi, en son ipucu, Weibo’da Xiaomi ve Redmi’nin her biri Snapdragon 888 SoC ile iki model piyasaya süreceğini söyleyen Digital Chat Station’dan geliyor . Her modelin iki cihazı varsa, bu, amiral gemisi SoC tarafından desteklenen toplam dört cihaz demektir. Redmi’nin Snapdragon’un amiral gemisi SoC’yi şimdiye kadar sıkılaştırdığı düşünüldüğünde bu şaşırtıcı. Örneğin, şirket K serisini 2019’da K20, K20 Pro ile piyasaya sürdü .

redmi logo - Hardware Plus - HWP

Bununla birlikte, K20’yi orta sınıf bir yonga ile sınırladı ve yalnızca Pro, Snapdragon 855 SoC’ye sahipti . Benzer şekilde önümüzdeki yıl sadece Pro modellerinde amiral gemisi SoC bulunan Redmi K30 , K30 Pro, K30 Pro Zoom out ile seriyi başardı . Xiaomi Mi serisi ise birinci sınıf amiral gemileridir ve tam tersini yapar. Şirket, modeller arasında kamera gibi diğer özellikleri değiştirirken, yapı kalitesi, SoC gibi temelleri sabit tutar.

Xiaomi ve Redmi, Her Biri Snapdragon 888 SoC ile İki Amiral Gemisi Modeli Çıkaracak

Geri dönersek, bu ipucunun çok erken olduğunu düşünürsek, şimdilik bir iğne yapalım. Tahminimiz, 2021’in H1 ve H2’si için konumlandırılmış iki farklı model serisine atıfta bulunuyor . Sızıntı doğruysa, hepsinde standart bir norm olarak 108 MP kamera olacaktır. Şu an itibariyle, tek bildiğimiz, Xiaomi’nin Mi 11’i onayladığı, Redmi’nin ise muhtemelen Q1 2021 için sıralanan kendi amiral gemisi olduğu .

Xiaomi Logo | Anlamı, Tarih, PNG

Ayrıca Redmi amiral gemisi şu ana kadar sızıntılarda pek görünmedi. Bunun nedeni, şu andan en az iki ay sonra lansman olabilir. Her neyse, dizinin şu an itibariyle Redmi K40 olarak adlandırıldığı söyleniyor . Şimdiye kadar sızıntılar, cihazın hızlı şarj desteği ile yüksek yenileme oranlı ekranlara sahip olacağını söylüyor .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *