Xiaomi, Yeni Bir Özellik Geliştiriyor | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Xiaomi, Yeni Bir Özellik Geliştiriyor

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Xiaomi, Yeni Bir Özellik Geliştiriyor

Xiaomi’nin MIUI 12 için yeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Kullanıcıların kamera deneyimini iyileştirecek bu özellik, Pixel telefonlardaki Top Shot özelliğini andırıyor.

Çinli teknoloji üreticisi Xiaomi, bir süredir MIUI 12 olarak isimlendirdiği yeni mobil arayüzü üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Şirket bir yandan bu yeni arayüzü tüketicilere ulaştırmak için uğraşırken diğer yandan da MIUI 12‘ye yeni özellikler ekleyebilmek için elinden geleni yapmaya çalışıyor. Şimdiyse Xiaomi’nin üzerinde çalıştığı yeni bir özellik gün yüzüne çıktı.

Xiaomi, Yeni Bir Özellik Geliştiriyor

ABD merkezli teknoloji Google’ın piyasaya sürdüğü Pixel akıllı telefonlarda “Top Shot” isimli bir özellik barındırıyor. Bu özellik, bir kamera modu olarak karşımıza çıkıyor ve aynı pozisyonda birden çok fotoğraf çekimi yapabiliyor. Bu çekimler sonunda devreye giren yapay zeka, çekilen fotoğraflar arasındaki en iyiyi seçiyor ve kullanıcıya sunuyor. İşte Xiaomi de temelinde Top Shot isimli bu özelliğin bir kopyasını oluşturmaya çalışıyor.

Pixel telefonların Top Shot özelliği pek çok kullanıcı severek kullanıyor. Çünkü bu modda yapılan fotoğraf çekimlerinde yapay zeka, fotoğrafın öznesinin kameraya baktığı, gülümsediği veya titremenin olmadığı görselleri seçiyor. İşte bu özellik, MIUI 12’yle birlikte Xiaomi kullanıcıları tarafından da kullanılabilecek gibi duruyor.  Xiaomi,Top Shot benzeri özelliğini “AI Shutter” olarak isimlendiriyor.

Xiaomi, Yeni Bir Özellik Geliştiriyor

MIUI 12’nin kodlarında incelemeler yapan geliştiriciler, bu uygulamanın deklanşör butonuna basılı tutulduğunda devreye girdiğini söylüyorlar. Yani Xiaomi’nin AI Shutter özelliğini kullanmak hayli kolay olacak ve yapay zeka, çekilen en iyi fotoğrafın kullanıcıya sunulmasını sağlayacak.

Xiaomi, MIUI 12 ile Android tabanlı mobil arayüzüne onlarca yeni özellik getirdi. Üstelik bu özelliklerin çok büyük bir bölümü kullanıcılar tarafından benimsendi. Eğer Xiaomi geliştiricileri, AI Shutter özelliği ile de etkileyici bir deneyim sunma konusunda başarı elde edebilirse şirket, MIUI 12 ile tüm müşterilerini etkileyebilecek yeni bir özellik daha sunmuş olacak. Şu an için aktif olarak deneyimlenemeyen bu özelliğin gerçekte neler vadettiği, MIUI 12’nin bir sonraki kararlı sürümünde ortaya çıkabilir.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: