«
xiaomi-logo-640x426

Bu yılın başlarında Hindistan hükümeti , TikTok, ShareIt, UC Browser, WeChat, CamScanner ve daha fazlası gibi en popüler uygulamalardan bazılarını içeren 59 Çin uygulamasını yasakladı . Hükümet ayrıca daha sonra fazlalıkla daha önce yasaklanan uygulamaların ‘Lite’ sürümlerini veya klonlarını içeren 47 uygulamayı daha yasakladı.

Xiaomi’nin Mi Browser Pro’su, hükümet Hindistan’da faaliyet gösteren Çinli firmalara yönelik saldırısını genişlettikçe Hindistan’daki yasaklı uygulamalar listesine katıldı. Hareket, Xiaomi’nin akıllı telefonlarını kullanan milyonlarca kullanıcıyı etkileyebilir. En son veriler, Xiaomi’nin Hindistan’da 100 milyondan fazla akıllı telefon sattığını ve Hindistan akıllı telefon pazarının yaklaşık% 30’unu oluşturduğunu gösteriyor.

Xiaomi Mi Browser Pro Tarayıcı Yasaklandı - XiaomiBlog

Teknoloji uzmanları, yasağın cihazların işlemlerini ve ağ erişimini etkileyebileceğini iddia ediyor. Fakat Xiaomi Hindistan, yasağın “cihazların performansını etkilemeyeceğini” söyledi. Şirket bunun dışında, konumunu netleştirmek için Hindistan hükümetine ulaşacağını belirtti. Kullanıcılar bunun dışında diğer mobil tarayıcıları indirebilir.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *