«
indir

Moskova’daki müşterilere sıcak restoran yemeklerini ulaştırmak için Yandex.Rover olarak bilinen sürücüsüz bir robot bugün çalışmalarına başladı. Bu çok şey operatör ve internet devi Yandex tarafından söylendi.

Moskova’daki birçok yiyecek ve market teslimat hizmetinden biri olan Yandex.Eats uygulaması, Beyaz Meydan ticaret bölgesindeki müşterilere yemeklerini insan teslimatı yerine araba benzeri robotla teslim etme fırsatı sunuyor .

Yandex, Moskova'nın Merkezinde Restoran Yemekleri Sunan Robotlar Üretiyor

Yandex.Rover adlı robot, sonbaharda birkaç ay önce başlayan pilot programın bir parçası olarak Moskova’nın bazı bölgelerine yiyecek teslimatı yapıyor. Yandex, Rusya’nın başkentindeki faaliyet alanını kademeli olarak genişlettiğini açıkladı.

Robot, restoranlardan siparişleri toplar ve bunları müşteriye getirir ve müşteri daha sonra akıllı telefonunu kullanarak robotun kilidini açar ve yiyeceği kaldırır.

Bu robotlardan üçü şu anda şehrin Beyaz Meydan bölgesinde faaliyet gösteriyor. Büyüyen teslimat robotları filosunun boyutu 20’dir.

Yandex, Moskova'nın Merkezinde Restoran Yemekleri Sunan Robotlar Üretiyor

Yandex teslimat hizmetinin, alternatif Teslimat Kulübü ile birlikte ortaya çıkması, beklendiği gibi, Moskova’daki insan teslimatı kuryelerinin son yıllarda sayıları artmış olsa da numaralandırılabileceği anlamına geliyor.

Yaz boyunca, beş Rus perakende işletmesi, Moskova’nın büyük bir kısmını kasıp kavuran COVID-19 salgınının bir sonucu olarak Moskova’yı zorunlu tecritin zirvesinde çalıştıran on binlerce kuryeyi onurlandırmak için şehirde bir anıtın açılışını yaptı.

Yandex, Moskova'nın Merkezinde Restoran Yemekleri Sunan Robotlar Üretiyor

Yandex’in Kendi Kendine Sürüş bölümünün CEO’su Dmitry Polishchuk yaptığı açıklamada, teslimat hizmetlerine yönelik talebin, koronavirüs salgınıyla katlanarak hızlanan yukarı yönlü bir yörüngede olduğuna dikkat çekti.

Yandex, Kasım 2019’da, Tataristan bölgesindeki bir tür silikon vadisi bölgesi olan Innopolis’te ticari amaçlarla konuşlandırılan otonom teslimat robotlarını test etmeye başladığını açıkladı. Dünya şu anda robotların konuşlandırılmasında bir artış yaşıyor, ancak yaygın bir robotik kullanımına Japonya’dakinden daha iyi bir yerde tanık olmadık.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *