«
  1. Anasayfa
  2. Donanım Haberleri
  3. Gelişmiş Yapay Zeka Destekli Sony Sensörler Duyuruldu

Gelişmiş Yapay Zeka Destekli Sony Sensörler Duyuruldu

sony

Akıllı telefon piyasasında eski günlerini yaşayamayan Sony, o günlere dönmek için çabalıyor. Firmanın telefon satışları eskisi gibi olmasa da, birçok üreticiye kamera sensörü satışı devam ediyor. Özellikle IMX model sensörler oldukça rağbet görüyor. Son gelen haberlere göre, gelişmiş yapay zeka destekli Sony sensörler tanıtıldı.Tanıtılan bu sensörler, akıllı telefon kameralarının geleceği olarak gösteriliyor.

.

sony

.

 Sony Sensörler Geleceğin Teknolojisi Olabilecek Potansiyele Sahip

.

Akıllı telefonların kameraları, donanım anlamında oldukça gelişme kaydetmiş durumda. Ancak iyi bir yazılıma ve sensöre sahip olmayan kameralar, yüksek Megapiksel değerine sahip olsalar da beklenilen etkiyi maalesef veremiyorlar. Son birkaç yıldır, birçok akıllı telefon üreticisi yapay zeka destekli akıllı telefonlar sunmayı başardı. İki adet IMX sensör tanıtan Sony, bu sensörlerin gelişmiş yapay zeka desteğine sahip olduğunu belirtti.

.

sony

.

Akıllı telefonlardaki sensörlerin boyutları küçük olduğu için, birçok işlem yapay zeka ve yazılımla hallediliyor. Özellikle gece çekimlerinde yazılımdan oldukça fazla yardım alınıyor. Sony’nin yeni tanıttığı yeni sensörler, içerisinde bir adet gömülü yapay zeka işlemcisi barındırıyor. Tanıtılan bu yapay zeka destekli Sony sensörler, şimdilik son kullanıcı için sunulmayacak. Daha çok endüstriyel amaçlarla kullanılması planlanan sensörlerin ilk müşterisi de Amazon oldu. IMX sensörlerin ortalama maliyeti ise 90 Dolar olarak belirtildi.

.

Son kullanıcıda olduğu gibi, endüstriyel alanda kullanılan sensörler için de yapay zeka desteği oldukça önem taşıyor. Kargo teslimatı yapan bir Drone’un üzerinde bulunan kamera, yapay zeka sayesinde teslimatı yapacağı kişiyi tanıyabilir. Güvenlik kameralarında bulunan sensörler, yapay zekanın gelişmesi ile birlikte şüpheli hareketler sergileyen kişileri daha kolay tespit edebilir.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Donanım Forum Hakkında

Donanım Forum

Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji,donanım,mobil dünya haberlerini kullanıcılarına sunar. Sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç edinir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *