Donanım Haberleri

PlayStation 4 Kullanıcılarını Korkuttu Dünyayı Etkileyen PSN Hatası

Yeni bir PSN bağlantı sorunu birçok PlayStation 4 kullanıcısını endişelendirdi. Tam adı PlayStation Network olan bu servisin çökmesi, hem abonelik sistemlerinin hizmetlerini aksattı hem de oyun alışverişlerinin durmasına sebep oldu.

.

playstation 4

.

PlayStation 4 PSN bağlantı sorunu ile gündemde: CE-42739-5

.

Bünyesinde PlayStation Plus ve PlayStation Now gibi popüler platformları barındıran PlayStation Network, “CE-42739-5” isimli bir hata yüzünden çöktü. PSN kullanıcıları saatlerce oyun oynayamadı ve işlem yapamadı.

.

Ayrıca abonelik sistemlerinden de yararlanamayan kullanıcılar, Sony’nin “Ask PlayStation” isimli Twitter sayfasını mesaj yağmuruna tuttu. PlayStation 4’ün Reddit sayfasında da onlarca şikayet mesajı yazıldı.

.

playstation 4

.

Bazı kullanıcılar ise “CE-42739-5” hatası yerine “CE-42738-4” hatası ile karşılaştı. Bu iki hatanın da yarattığı sorun aynı. Buna ek olarak birçok kişinin EA, Ubisoft ve Epic Games hesaplarını kullanamadığı tespit edildi.

.

Bu çöküntünün bir lisanslama sorunu yüzünden yaşandığı açıklandı. PlayStation 4’ün PSN sisteminde var olan lisansları tanımadığı keşfedildi. Bazı kişiler lisansları tek tek geri yüklemeye çalışsa da başarılı olamadı.

.

Eğer PSN hesabınızın son durumunu kontrol etmek istiyorsanız “buraya” tıklayabilirsiniz. Bunun dışında PlayStation’ın resmi sayfasına göz attığımızda bu sorunun ortadan kaldırıldığını görüyoruz.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: