«
c19c8332947fd2123854be8a394fbe85b267a685
Fazlasıyla üstün özellikleri olan GoPro HERO10 tanıtıldı. Bu yeni modelinde de HERO9’daki çözünürlük seçeneklerini sunan GoPro, bu modelinde 5,2K çözünürlüğü sunup 60FPS elde edildiğini belirtti. Ayrıca 4K’da 120 FPS, 2K’da 240 FPS sunuluyor. Ek olarak GP2 işlemcisi de bulunuyor.

Aksiyon kamerası dendiğinde sektörün akla gelen ilk isimlerinden olan GoPro, uzun süredir piyasaya çıkması beklenen HERO10 Black modeliyle gündemdeydi. HERO9 modelindeki hataların kapandığı ve üzerine yepyeni eklemelerin yapıldığı HERO10, birbirinden işlevsel özelliklerle geliyor.

Bu bağlamda yeni model, yepyeni işlemcisiyle kullanıcılara daha yüksek kare hızlarında video çekme imkanı sunuyor. Bunun yanında daha gelişmiş bir sabitleme deneyimi sunan modelde bunun bir getirisi olarak daha akıcı görüntüler elde edilebiliyor. Buna ek olarak HERO10, şarj olurken buluta görüntüleri aktarabiliyor. Fakat bunun için GoPro’nun abonelik sistemine dahil olmanız gerekiyor. Gelin HERO10’in öne çıkan özelliklerine ve fiyatına yakından bakalım.

60 FPS kare hızında 5,3K çözünürlük mevcut

Gelen yeni özellikleri desteklemenin yanında veri aktarımlarını hızlandıran GP2 işlemcisini kullanan yeni model, bu yeni işlemcinin gücünü değerlendirebileceği özelliklerle birlikte geliyor. Bu bağlamda 4K çözünürlüğü 120 FPS, 2K çözünürlüğü de 240 FPS seviyesinde sunan model, tamı tamına 5,3K çözünürlüğü ise 60 FPS’te sunabiliyor.

Fotoğraf kısmında ise 23MP çözünürlüğünde görüntüler elde edilebiliyor. Bunun yanında 5K çözünürlüğündeki bir videonun içinden -maksimum- 19,6MP çözünürlüğünde görüntüler de alınabiliyor.

Yeni modelde görüntü sabitleme yani titreşim önleme görevini HyperSmooth 4.0 gerçekleştiriyor. Bu özellik sayesinde daha yüksek çözünürlükte daha yüksek kare hızları elde edilebiliyor. Düşük ışıkta oldukça iyi performans sergileyecek olan modelin göze çarpan bir diğer özelliği de lensin üzerindeki, çizilmeye dirençli olan su geçirmez kaplama oluyor.

Abonelik konusuna gelmeden karşımıza çıkan son özellik ise horizon levelling. Önceki modellerde de bulunan bu özellik, kamerayı  çevirseniz bile görüntünün düz kalmasını sağlıyor. Önceki modelde 27 dereceye kadar eğime izin veren bu özellik, yeni modelde cihaz 45 derece eğilene kadar görüntüyü sabit tutabiliyor. Fakat bu noktada görüntü, 4K 60 FPS ya da 2,7K 120 FPS ile sınırlandırılıyor.

Bir Cevap Yaz

DonanımForum Editör Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *