«
chrome_os

Chrome OS , yakın gelecekte çoğu eğitim odaklı yeni özellikler alacaktır. Temel özelliklerden biri, ekran kaydı desteğidir ve Mart ayında kullanıma sunulacak.

Ekran kaydı, dersleri ve raporları kaydetmek zorunda olan öğretmenler ve öğrenciler için kullanışlı olacaktır. Yararlı bulmak için öğretmen veya öğrenci olmanıza gerek yok. Öğretici videolar oluşturursanız, onu da faydalı bulacaksınız.

Chrome OS ekran okuyucusu ChromeVox, ChromeVox menülerini arama yeteneği ve metnin diline göre ekran okuyucunun sesini otomatik olarak değiştiren bir ses değiştirme özelliği gibi yeni özelliklere de sahip olacak.

Google , ebeveynlerin çocuklarının Family Link ile yönetilen Google hesabına bir Google Workspace for Education hesabı eklemelerine de olanak sağlayacağını söylüyor. Bu özellik, çocuklar bir okul hesabı kullanıyor olsalar bile ebeveynlerin çocuklarını Family Link ile izleyebilmelerine olanak tanır.

Yerel bir ekran kaydedici, ekran okuyucusu için yeni sesler ve daha fazlasını elde etmek için Chrome OS

Gelen blog post Google tarafından, teknoloji devi 40 yeni Chromebook bu yıl boyunca kullanıma açacağız diyor. Bu Chromebook’lar, dizüstü bilgisayar ve tablet olarak ikiye katlanmalarına olanak tanıyan dönüştürülebilir modeller içerecek. Ayrıca not almak ve düzenlemek için bir ekran kalemi, dokunmatik ekran, çift kamera ve podcast oluşturmalarına, çizim yapmalarına ve dijital kitaplar yayınlamalarına yardımcı olacak özellikler ile birlikte gelecekler.

Google, hepsinin, kutudan çıktığı anda olağanüstü Google Meet ve Zoom deneyimleri sağlamalarına olanak tanıyan özelliklere sahip olacağını söylüyor. İnternete sınırlı erişime sahip ülkelerde veya güçlü mobil geniş bant ağlarına sahip ülkelerde bulunanlar için de LTE sürümleri olacak.

Okulların seçim yapmasını kolaylaştırmak için Chromebook’ların bir listesi sunulacak.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *