Teknoloji Haberleri

Google, arama sonuçlarının iyi olmadığını düşündüğünde size söyleyecek

Görünüşe göre aramanız için mükemmel bir eşleşme yok

Google, bugün arama yapmak için, sunduğu arama sonuçlarının o kadar iyi olmadığını düşündüğünde size bildirecek yeni bir özellik ekliyor.

Kullanıcılara daha iyi sonuçlar elde etmelerine yardımcı olabilecek önerileri ve denemeleri gereken diğer aramalarla ilgili sorular sormadan önce, “Aramanız için mükemmel eşleşmeler yok gibi görünüyor .”

Tamamen yeni bir fikir değil; Google zaten herhangi bir sonuç olup olmadığını size söyleyecektir – İnternet büyüdükçe ve büyüdükçe ve Google web’i analiz edip dizine eklerken daha da nadir hale gelen bir şey. (Sadece bir ” Googlewhack ” için neredeyse yok olan bir avcılık sporuna veya Google’da yalnızca tek bir sonuç veren bir arama ifadesine bakmanız gerekir .) Google ayrıca kötü aramaları en aza indirmeye yardımcı olmak için daha doğru yazım ve kelime öbeği önerileri sunar.

Ancak bazen şirket, Google’ın ortaya çıkardığı sonuçların özellikle yararlı olmadığını kabul ediyor. İnternetin neredeyse sonsuz boşluklarında bile, bazı aramaların iyi sonuçları yoktur.

Google, özelliğin çok sık görünmemesi gerektiğini söylüyor – sonuçta, Google araması , aradığınız şeyde size yardımcı olacak iyi sonuçlar üretecek. Ancak özellik yararlı bir ek olmalıdır. Bazen, bir cevabın dışarıda olmadığını bilmek, ilk etapta cevabı bulmak kadar faydalı olabilir.

Etiketler

Donanım Forum

Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji,donanım,mobil dünya haberlerini kullanıcılarına sunar. Sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç edinir.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Çok başarılı güzel site başarılarınızın devamını dilerim iyi çalışmalar herkez baksın derim içeriğindeki ürünlere iyi günler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı