Donanım Haberleri

14 inç MacBook Pro İle İlgili Yeni Ayrıntılar Ortaya Çıkmaya Başladı

Cupertinolu teknoloji şirketi Apple, MacBook serisine yeni bir ürün daha eklemeye hazırlanmakta. Sızdırılan son bilgilere göre, 14 inç MacBook Pro’da 4 TB SSD satışa sunulmak için test ediliyor.

Kullanıcılarına sürpriz yapmaya hazırlanan Apple, MacBook Pro’da  köklü değişikliklere gitmek için çalışmalarını sürdürüyor. 13 inç MacBook Pro’ya yakın bir dönemde yükseltme gelebileceği tahmin ediliyor. Öyle ki, geride bıraktığımız haftalarda, Apple’ın getireceği yeniliğin büyük olasılıkla 14 inçlik bir MacBook Pro olacağı duyurulmuştu.

 

Şimdi ise ABD merkezli teknoloji devinin yeni ürününün, 10 nm tabanlı 10. nesil Intel Ice Lake çipleriyle çalışacağı söyleniyor. Sızdırılan son bilgilere göre, Apple şu anda 4TB SSD içeren yeni bir konfigürasyonu test ediyor. Geçtiğimiz şubat ayında, rogame adlı bir Twitter kullanıcısı, 2020 yılında çıkacağı söylenen yeni MacBook Pro’nun Intel i7 işletim sistemine, 32GB RAM ve 2TB SSD’ye sahip olacağını yazmıştı.

 

2019 yılında piyasaya sürülmüş olan 13 inç MacBook Pro ile kıyaslandığında, yeni MacBook Pro’nun CPU performansının yüzde 12, GPU performansının ise yüzde 29 artırılabileceği kaydedildi. Halihazırda MacBook Pro’nun mevcut versiyonu, Intel’in 8. nesil işlemcilerini destekleyebiliyor. Yani bu tür bir sıçrama yeni MacBook Pro’da  kesin olarak bekleniyor.

Söz konusu sosyal medya kullanıcısı, Apple’ın 4TB SSD’li yeni bir konfigürasyonu test ettiğini de yazdı. Bu test, aynı şekilde Intel i7 işlemci ve 32 GB RAM içermekte idi. 10. nesil Intel Ice Lake özelliği ise daha önce de mart ayında yeni MacBook Air’a eklenmişti. Ek olarak, 14 inç MacBook Pro, özellikle grafik tasarım işiyle uğraşanlar için oldukça kullanışlı olacak gibi görünüyor.

Mayıs Ayında Piyasaya Sürülebilir:

İçinde bulunduğumuz Mayıs ayında ortaya çıkması beklenen yeni MacBook Pro’nun fiyatına dair henüz  resmi bir bilgi mevcut değil ancak, fiyatın mevcut 13 inç modele çok benzer olacağı konuşuluyor. 13 inç MacBook Pro, şirketin resmi internet sitesinde şu anda 10.299 TL’lik bir fiyat etiketine sahip.

Bu arada bir taraftan yeni ürünlerini tanıtan Apple, diğer taraftan da üretimi durdurulan bazı ürünlerinde servis desteğini geri çekmeye başladı. Servis desteği durdurulan ürünlerse Apple’ın ‘Klasik ve Eski Ürünler’ adlı listesinde sıralanıyor. ABD merkezli şirketin, geçtiğimiz nisan ayının sonuna doğru 2013 / 2014 MacBook Air ve MacBook Pro modellerini ‘Klasik ve Eski Ürünler’ listesine ekleyeceği duyurulmuştu.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: