«
M

Plex , film ve müzik akışı yeteneklerine, oyun akışını ekleyen Plex Arcade adlı akış yazılımına yeni bir güncelleme ekledi.

.

Halen beta sürümünde olan hizmet, Plex Pass kullanıcısı olmayanlara aylık 5 dolara veya zaten Plex Pass’a sahip olanlar için ayda ekstra 2.99 dolara mal olacak. PC, Mac, iOS, tvOS ve Android cihazlarınızda iki düzineden fazla Atari oyununu yayınlamanıza olanak tanır.

.Super Nintendo ve Sega Genesis ROM'ları Artık Plex'te Yayınlanabilecek!

Ek olarak, yeni hizmet ROM’ları – varsa – kendi özel Plex sunucunuzda barındırmanıza ve bunları cihazlarınıza aktarmanıza olanak tanır. Belirli bir platform ve ilgili bazı oyun ROM’ları için emülasyon yeteneği sağlayan Libretro tarzı bir emülatör “çekirdeği” kurmanız gerekecek, ancak daha sonra SNES, Sega Genesis veya daha fazlası için ROM’ların akışını başlatmak için ihtiyacınız olan her şeye sahip olacaksınız.

.

Denetleyicilere gelince, Plex, herhangi bir Bluetooth veya USB oyun denetleyicisinin çalışması gerektiğini söylüyor – ancak en iyi sonuçlar için Plex, bir Sony DualShock 4 veya Xbox One denetleyicisi önerir. Teorik olarak, bir PS5 veya Xbox Series X denetleyicisi de çalışmalıdır, ancak Plex Arcade blog gönderisinde özellikle Plex’den bahsedilmemiştir .

.

Hizmet, Plex’in resmi web sitesinde yedi gün boyunca ücretsiz olarak denenebilir, ancak Plex Arcade bir Windows veya macOS Plex Media Server (şimdilik Linux yok) gerektirecektir.

.

Google Stadia’ya dikkat edin,Plex’in  telefon numaranıza erişimi var!

.

Plex’in yeni oyun akışı hizmetini güçlendirmek, sizi uzaktan başka bir bilgisayara bağlayan eşler arası yazılım olan Parsec’tir. Plex Pass’in çalışmasına izin veren de bu düşük gecikmeli akış teknolojisidir.

.Super Nintendo ve Sega Genesis ROM'ları Artık Plex'te Yayınlanabilecek!

Hizmeti bu kadar ilginç kılan şey, şirketin medyanızı nerede olursanız olun sizin için kullanılabilir hale getirme ilkesine uygun olarak Plex’in yeteneklerini gerçekten genişletmesidir. Bilgisayarınızdan cihazlarınıza her zaman müzik, film ve TV şovları aktarabiliyordu, ancak artık listeye oyunlar da ekleyebilirsiniz.

.

Kuşkusuz, Google Stadia ve Nvidia GeForce Now kullanıcıları muhtemelen Game Boy Color oyunlarını Plex Arcade’de yayınlamak için mevcut nesil oyunlardan vazgeçmeyecekler, ancak yasal olarak elde ettikleri oyun koleksiyonlarını yayınlamak isteyen ROM kütüphanesi sahipleri için bu süper çekici bir teklif. Türkiye’de fiyat biraz yüksek olsa dahi değer diye düşünüyorum.

Peki ya siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yaz

Büşra Çevik Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *