17 Yıllık Windows Hatası Sonunda Giderildi! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

17 Yıllık Windows Hatası Sonunda Giderildi!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Windows

Microsoft, kullanıcıların “Nihayet” diyeceği bir olaya daha imza attı. Mayıs ayında tespit edilen 17 yıllık Windows Server DNS hatası dün yayınlanan Temmuz 2020 güncellemesi ile giderildi.

.

17 yıllık Windows Server DNS hatası giderildi.uy

.

Mayıs ayında Check Point tarafından tespit edilen ve Microsoft’a bildirilen hata, 17 yılın ardından Temmuz 2020 güncelleştirmesi ile giderildi. Hatanın 10. seviye (en yüksek uyarı/risk seviyesi) olması bir yana, bu hatanın çözümü için neden 17 yıl beklendi halen çözülebilmiş değil.

.

Windows

.

Windows Server kullanan istemcileri etkileyen bu hata, 2003-2020 arasında yayınlanan tüm Windows Server sürümlerini (Windows Server 2008 SP 2, Windows Server 2008 SP 1, Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016, Windows Server 2019, Windows Server version 1903, Windows Server version 1909, Windows Server version 2004) etkiliyor.

.

Giderilen hataya konu olan açık, şirket ağlarını hackerların erişimine açarak, bilişim altyapısının ele geçirilmesine olanak tanıyordu. Ayrıca bu hata ile uzaktan çalıştırılan rastgele bir kod parçacığının diğer bilgisayarlara da otomatik dağıtıp zincirleme hataya sebep oluyordu.Bu hatanın çözümüyle birlikte Microsoft’un daha başka hangi hataları bu kadar uzun sürelerde çözmediği akıllarda bir soru işareti bıraktı.Ancak bu hatadan sonra her zaman sorgulamalara odak olacağı kesin.

.

Windows

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: