«
Continental-GT-Speed-23-1-1200x800

Bentley’in spor kupasının en korkutucu versiyonu olan yeni 2022 Continental GT Speed, bugün gölgelerin arasından kükredi ve onunla birlikte oynamak için 650 beygir gücü getirdi. İngiliz lüks otomobil üreticisi elektrifikasyona tam geçişi hazırlarken , GT Speed, W12 motorları için hala çok heyecanlanmak için bir neden olduğunu hatırlatan bir memnuniyet verici.

En azından, bu W12 motorları, yeni Continental GT Speed’in biçimli kaputunun altındaki canavar gibi olduğunda, yani. Bentley, 6.0 litre, on iki silindir ve toplam 650 hp ve 664 lb-ft tork, 3.5 saniyede 0-60 mil / saat ve 208 mil / saat maksimum hız için yeterli, diyor. “Normal” W12’nin 626 hp gücünden güç sağlamak için Bentley, hız aralığında takviye basıncını daha da artırdı.

2022 Bentley Continental GT Speed, 208 mph'lik bir W12 gücü kutlamasıdır

Standart Continental GT ile açıkça ilişkili olmasına rağmen – ve onun gibi, hem coupe hem de dönüştürülebilir versiyonlar olacak – Speed, metal levha altında pek çok değişiklik getiriyor. Örneğin standart Bentley Dynamic Ride ve – ilk kez – elektronik sınırlı kaymalı diferansiyel (eLSD) ile yeni bir elektronik dört tekerlekten direksiyon sistemi var. Birlikte, zorlu yol koşullarında uzunlamasına stabilitede bir artış ve daha iyi çekiş vaat ediyorlar.

Örneğin sürüş modu kadranını Bentley veya Comfort’a çevirin ve yüksek hızlarda daha fazla çekiş ve daha fazla denge elde etmelisiniz. Ancak tırtıklı topuzu Sport’a çevirin ve Bentley, açık / kapalı gaz ayarı, dönüş tepkisi ve düz çizgi performansını daha iyi dengelemek için eLSD’yi ayarladı. Spor modu ayrıca standart dört tekerlekten çekiş ile arka aksa daha fazla güç aktarır.

Bentley, sonucun büyük spor gezgininin özü olduğunu söylüyor. Bir Continental GT’den beklediğiniz kadar rahat ve uzun bacaklı, ancak yol uygun olduğunda tam hız ve viraj alma performansı potansiyeli ile. Üç odacıklı aktif havalı süspansiyon, 48V aktif devrilme önleyici kontrol sistemi ve uyarlanabilir sönümleme, bu çift kişilik için birlikte çalışır.

Bu arada özellikle cesur hissediyorsanız, ESC’yi bile kapatabilirsiniz. Bu zaten Dinamik modda geri çevrildi, ancak bir parçaya erişiminiz olduğu zamanlar için tamamen devre dışı bırakılmayı destekliyor. Orada, isteğe bağlı karbon seramik frenler – on pistonlu ön kaliperler ve dört pistonlu arka frenler de yararlı olabilir, arabanın yaklaşık 5.000 pound boş ağırlığından 72 pound’un üzerinde yaysız kütle tasarrufu sağlayabilir ve daha ziyade 22’nin arkasına geliyor gibi görünebilir. inçlik benzersiz Hız tekerlekleri.

2022 Bentley Continental GT Speed, 208 mph'lik bir W12 gücü kutlamasıdır

Normal Continental GT’deki tek değişiklik bunlar değil. Çift kavramalı, sekiz ileri vitesli şanzıman, Spor modunda , coupe’nin standart W12 versiyonundan iki kat daha hızlı vites değiştiriyor ve egzoz sistemi daha agresif. Bentley, en yüksek güç aralığında zamanı en üst düzeye çıkararak, aracı daha sonra vites büyütmek ve daha erken vites küçültmek üzere ayarladı.

Bu tamamen çılgınca olduğu anlamına gelmez. Stop / start sistemi artık durmak üzere olan hızlarda devreye girebilir ve seyir halindeyken Continental GT Speed, tutumlulukta bir artış için on iki silindirinin yarısını devre dışı bırakabilir: Bu, onu Bentley’deki en verimli W12 haline getirmeye yardımcı olur. Tarih. Otomobil üreticisi, Bentley’in ya geleneksel yakıtlarla harmanlanmış ya da tamamen değiştirilerek CO2 emisyonlarının azaltılmasına da yardımcı olmasını beklediği sentetik yakıtlar üzerinde VW Group stabilmate Porsche ile de çalışıyor.

2022 Bentley Continental GT Speed, 208 mph'lik bir W12 gücü kutlamasıdır

Tasarımın yanı sıra özel tekerleklere gelince, yeni bir Dark Tint radyatör ızgarası ve buna uygun alt tampon ızgarasının yanı sıra yanda yeni spor eşikler var. Radyatör yeni bir Dark Tint matrisi alır ve ön çamurluklarda kromda ince Hız rozetleri bulunur. “Jewel” yakıt ve yağ doldurma kapakları, aydınlatmalı Bentley eşik plakaları gibi standarttır. Parlak gümüş jantları koyu tonlu veya siyah parlak versiyonlar için de değiştirebilirsiniz.

İçeride, Bentley’in olağan saf kabin süsleme yetenekleri, benzersiz bir çift tonlu renk ayırma seçeneğine, eşleştirme ve Alcantara eşleştirme seçeneğine uygulanıyor. Bu, 15 ana ve 11 ikincil deri rengi sunar ve direksiyon simidine kadar uzanır; İsterseniz, bunun yerine iki deriyi birlikte eşleştirebilirsiniz. Orta konsol, 90’lı yılların ortalarında sunulan Bentley Continental T’nin gösterge panelini anımsatan, motoru döndüren yeni bir koyu renkli alüminyum kaplama sunuyor. Diamond-in-Diamond kapitone, Speed ​​işlemeli koltuk başlıkları gibi koltuklarda ve süslemelerde standarttır.

Piano Black kaplama standarttır veya Crown Cut Walnut, Dark Stained Burr Walnut veya Dark Fiddleback Okaliptüs için değiştirilebilir. Üç açık gözenekli versiyon – Dark Burr Walnut, Crown Cut Walnut ve Koa – isteğe bağlıdır. Standart dört koltuk ve 235 litrelik bir bagajdır.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *