«
fd43b8a483f37a09446cc25533e9c1ce9bb7ceee
Instagram yakın zamanda çıkardığı 60 saniyeye kadar hikaye (story) paylaşma özelliğini Türkiye’ye de getirdi. Şimdilik herkesin kullanamadığı bu özelliği sadece bazı kullanıcılar test ediyor. Test aşamalarından sonra tüm kullanıcılara gelmesi bekleniliyor.
Bundan birkaç ay önce sizlerle paylaştığımız bir içeriğimizde, dünyanın en popüler çevrimiçi fotoğraf ve paylaşım platformlarından Instagram’ın yeni bir özelliğinden bahsetmiştik. Bu özellik, Instagram’ın Hikayeler özelliğinin kapsamını genişletiyor, kullanıcıların 60 saniyeye kadar hikayeler paylaşabilmesini sağlıyordu. Şimdi, bu özellik ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Sosyal medya platformlarıyla ilgili paylaştığı bilgilerle bilinen Matt Navarra, Instagram’ın bir süredir çeşitli ülkelerde test edilen özelliğinin Türkiye’ye de geldiğini duyurdu. Türkiye’den bir kullanıcının yaptığı paylaşımla ortaya çıkan gelişme, pek çoğumuzun bu özellikle tanışma imkanının olduğunu gözler önüne seriyor.

Instagram’ın Türkiye’de test etmeye başladığı özellik, şu an için tüm kullanıcılar tarafından deneyimlenemiyor. Ancak test programına dahil edilen kullanıcılar, konuyla ilgili bir bildirim alıyorlar. “Daha uzun hikayelerle tanış” ifadeleriyle gönderilen bildirim, artık 15 saniyeden uzun hikayelerin birden çok parçaya bölünmeyeceğini bildiriyor.

Instagram, yeni özelliğine ilişkin resmi herhangi bir açıklama yapmadı. Yani bu özelliğin tüm kullanıcılara ne zaman ulaşacağı veya ulaşacak mı bu henüz bilinmiyor. Aslına bakacak olursak özelliğin kararlı sürüme gelip gelmeyeceği bile belli değil. Ancak Instagram, videolarla ilgili süreleri genişletme konusunda kararlı. Bu da yeni özelliğin çok da geciktirmeden kullanıcılara ulaşmasını sağlayabilir.

Bir Cevap Yaz

DonanımForum Editör Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *