AMD Big Navi Özellikleri İnternete Sızdırıldı - Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi

Sıradaki içerik:

Yeni iPad Magic Keyboard Patentinde Apple Pencil Detayı Dikkat Çekti

e
sv

AMD Big Navi Özellikleri İnternete Sızdırıldı

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

AMD Big Navi

Corona virüsü nedeniyle birçok şirket teknoloji geliştirme konusunda sıkıntı yaşadı. AMD Big Navi özellikleri de maalesef sızdırıldı. Sızdırılan bilgiler neticesinde NVIDIA ile olan rekabetin daha da kızışacağı açıkça görülebiliyor.

.

AMD Big Navi Özellikleri İnternet’e Sızdırıldı

.

Çıkması beklenen Navi 23, Navi 10 Refresh ve Navi 21 modelleri ile ilgili bazı sızıntılar ortaya çıktı. 5,120 çekirdeğe sahip olacak olan Navi 21, Big Navi olarak adlandırılıyor.

.

Söylentilere göre 80-CU RDNA2 herhangi bir sıkıntı çıkmazsa 5700 XT modeli ile benzer fiyat ve performans skalasına sahip olmayacak. 502 mm kare olan Navi 21, XTX, XT, XL ve XE olmak üzere dört farklı varyasyon ile karşımıza çıkacak.

.

AMD Big Navi

.

Apple ile olan ticari ilişki göz önünde bulundurulduğunda Apple’a özel versiyonların da üretileceği iddialar arasında yer alıyor. Ayrıca Navi 10 Refresh ile birlikte kullanıcılara daha ucuz ve yüksek performanslı grafik işlemci sunmak isteyen AMD, NVIDIA ile olan rekabetinde yeni bir seviyeye atlamak için hazırlanıyor.

.

Gelmesi beklenen modellerin ne kadar güç tüketeceği ve ne tür bir performans sergileyeceği henüz net olarak bilinmiyor. Her iki şirketin de yeni modellerini Eylül ayından sonra tanıtılması bekleniyor.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: