«
Android 11

Android 11 güncellemesi alacak olan Sony modelleri resmi olarak duyuruldu. Japon firmanın bu yazılım için hazırladığı yol haritası kısa ve öz. Zira yayımlanan ilgili listede çok az telefon yer alıyor.

.

1 hafta önce Sony Xperia 10 III için çalışmalara başladığını açıklayan Sony, orta segment kategorisinde yer alan telefonları seven kullanıcılara hitap etmeye hazırlanıyor gibi görünüyor. Android 11’in gitgide yayılması akıllı telefon pazarını daha da canlandırdı.

.Android 11 .

Android 11 Güncellemesi Alacak

Sony Modelleri Duyuruldu!

.

Xiaomi ve OnePlus gibi büyük şirketler tarafından üretilen birçok akıllı telefonun Android 11’in çeşitli sürümler ile tazelendiğini daha önce sizlere duyurmuştuk. Örnek vermek gerekirse OnePlus 8T isimli Çin menşeli model kendi kutusundan bu yazılım ile çıkıyor.

.

LG ve Sony gibi akıllı telefon piyasasının bazı önemli oyuncuları ise Google’ın geliştirdiği yeni işletim sistemine tam anlamı ile hazır değil. Sony’nin yayımladığı bu listeye daha sonra başka modellerin de ekleneceği tahmin ediliyor.

.

Android 11

.

Aşağıdaki listeye baktığımızda maalesef Xperia 10 Plus, Xperia L3, Xperia L4, Xperia XZ Premium, Xperia XA2, Xperia XA2 Ultra ve Xperia XZ2 kullanıcılarının yüzünü güldürmeyen bir manzara ile karşılaşıyoruz. Deneyimli firmanın bu ürünleri Android 11 ile tazeleyip tazelemeyeceği henüz belli değil.

.

Xperia 10 Plus’ın da Android 11 güncellemesi ile donatılması bekleniyor. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve sizi resmî liste ile baş başa bırakalım. Sony’nin önümüzdeki günlerde bu konu hakkında neler yapacağını hep birlikte göreceğiz.

.

— Aralık 2020: Sony Xperia 1 II
— Ocak 2021: 
Sony Xperia 5 II ve Sony Xperia 10 II
— Şubat 2021: 
Sony Xperia 5 ve Sony Xperia 10

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Özgür başar

    Kaliteli ve yeni modelleriyle Samsung kaliteli markalarını ve projelerine devam etmektedir yeni modelleri ve serileri gelecek mi göreceğiz