Annesinin Biriktirdiği Tüm Parayı Twitch’te Bağışladı! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Annesinin Biriktirdiği Tüm Parayı Twitch’te Bağışladı!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Annesinin Biriktirdiği Tüm Parayı Twitch’te Bağışladı!

Küçük çocukların mobil cihazları daha fazla kullanması, sadece sağlık sorunları ile sınırlı kalmıyor, bazı sürprizleri de beraberinde getiriyor. Özellikle çocukların oyunlara ilgi gösteriyor olması, anne ve babaların telefonlarında sürpriz harcamalar ile karşılaşılmasına neden oluyor. Daha önce App Store’da çocukların yaptığı bilinçsiz harcamaların iade edildiğine birçok kez şahit olduk.

.

Küçük çocuk Twitch’te 20000 dolar bağış yaptı!

.

Bu kez Twitch aynı olay ile gündeme geldi. Küçük bir çocuk annesinin kredi kartını kullanarak Twitch üzerinde yayıncılara 19870 dolar bağış yaptı. Çocuğun bağış yaptığı kişiler arasında amatör yayıncıların yanı sıra oldukça profesyonel hale gelen isimlerde yer alıyor.

Twitch

Haziran ayında iki hafta boyunca gerçekleştirilen bu bağışlar için çocuğun annesi Twitch ile iletişime geçiyor. Daha sonra Twitch’in ödemeler için kullandığı Xsolla firması paranın neredeyse tamamını kadının banka hesabına iade ediyor. Anne bu olaydan sonra oğluna sadece günlük 1 saat oyun oynama izni verdiğini belirtirken, daha fazla sosyalleşmesi için elinden geleni yapacağını vurguluyor.

.

Benzer olaylara bakacak olursak: Apple, 2014 yılında çocukların yaptığı uygulama içi satın alımlar nedeniyle yaklaşık 32,5 milyon dolar geri ödeme yaptı. Benzer bir şekilde Microsoft, Xbox ile FIFA oynayan bir çocuğun yaptığı 8000 dolarlık harcamayı iade etmişti.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: