Teknoloji Haberleri

Apple Card’a Rakip Samsung Money Tanıtıldı

Samsung’un bir süre önce yeni bir nakit yönetim sistemi üzerinde çalıştığı ve Apple Card’a rakip olacağı yönünde bilgiler ortaya internete sızdırılmıştı. Kısa bir süre önce de Samsung tarafından resmi olarak Samsung Money isimli yeni kartın detayları aktarıldı. Böylece Samsung, resmi olarak Apple Card’a rakip olarak çalışmalara başlamış oldu.

.

Samsung Money Resmi Olarak Tanıtıldı

.

Samsung’un yeni fiziki kartı olacak olan Samsung Money ile ilgili ilk açıklanan bilgi, Samsung Pay ile birlikte kullanılabileceği oldu. Şu an için açıklananlara göre SoFi ve MasterCard ile ortaklık yapılmış. Bir diğer önemli detay da yeni kartın kullanımı için herhangi bir kart ya da hesap ücreti alınmayacağı bilgisi oldu. Yeni kartı ile ilgili başvuru ve yönetim işlemleri, doğrudan doğruya Samsung Pay uygulaması üzerinden yapılacak.

.

 samsung money

.

Bununla birlikte SoFi anlaşmasından ötürü şu an için 55 binden fazla ATM üzerinden ücretsiz olarak nakit işlemleri de sağlanabilecek. Çıkış tarihi olarak ise 2020 yılının yaz aylarının sonu bilgisi aktarılıyor. Nitekim net bir tarih şu an için maalesef açıklanmış değil.

.

Böylelikle Apple ile başlayan teknoloji firmalarının fiziki kart ürünleri, Samsung ile devam etmiş oldu. Samsung, yeni fiziki kart sistemini en kısa şekli ile nakit yönetimi olarak tanımlıyor. Apple Card‘ın en büyük özelliği, fiziki bir kart ile ödeme yapılabilmesine rağmen kartın üstünde herhangi bir numara ya da farklı bilgi bulunmamasıydı. Tamamıyla ücretsiz olması ve anlaşmalı alışverişler sonrası nakit ödül sistemi ile dikkatleri üzerine topluyordu.

.

Samsung’un yeni Money sistemi de benzer özellikleri taşıyan fiziksel bir kart olarak kendini gösteriyor. Şu an için ödül sistemi ile ilgili bilgiler olmasa da hem ücretsiz olması hem de kart numarası bulunmaması ile getirdiği güvenlik ile yeni bir debit kartı olarak tanımlanabilir.

.

samsung money

.

Son olarak altını çizmek gerekirse Google’ın ve Huawei’nin de benzer çalışmalar yaptığına ilişkin detaylar ortaya çıkmış durumda. Anlaşılan o ki bu yeni nesil kartlar, teknoloji firmalarının ödeme yöntemlerinde önemli bir konumda yer alıyor olacak. Şu an için ülkemizde herhangi bir firmanın ürününün kullanılamadığını da hatırlatmakta fayda var.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: