«
indir (2)

Apple geçtiğimiz günlerde şirketin ARM mimarisine dayanan Apple Silicon serisinin ilk işlemcisi olan M1 yonga setini piyasaya sürdü . Ayrıca, Intel’den kendi yonga setlerine geçişi başlatan M1 yonga seti tarafından desteklenen üç Mac cihazı da piyasaya sürdü.

Bu yıl şirketin başka bir Apple Silikon yonga seti ve birkaç başka Mac cihazı piyasaya sürmesi bekleniyor . Apple henüz resmi olarak hiçbir şey açıklamamış olsa da, yeni bir sızıntı yaklaşan yonga setinin çekirdeklerini dökmüş gibi görünüyor.

Apple M1’in halefinin bir kıyaslama platformunda çevrimiçi olarak görüldüğü bildirildi . Bununla birlikte, yonga setlerinin teknik özelliklerinin sonuçlardan çok koruma olduğu görülüyor, bu yüzden bu bilgiyi bir tutam tuzla alın.

Rapora göre, “M1X” adlı yonga seti, M1’in sekiz çekirdekli CPU’suna göre bir yükseltme olan 12 çekirdekli bir CPU ile gelecek. Dahili GPU’nun da M1’de 8 çekirdekli GPU yerine 16 çekirdeğe sahip olması bekleniyor. 3.2GHz’de saat hızına sahip olması bekleniyor ve selefi gibi 5nm’lik bir sürece dayanacak .

CPU Monkey’de görünen kıyaslama sonuçları, “M1X” yonga setinin “ön örnekleme” özelliklerini ortaya çıkardı. Daha önce belirtildiği gibi orijinalliğini doğrulayamadık, bunu bir tutam tuzla almanızı tavsiye ederiz.

Apple M1X yonga seti teknik özellikleri karşılaştırma yoluyla çevrimiçi olarak sızdırıldı

Yeni Apple Silicon yonga setinin yakında çıkacak olan 14 inç MacBook Pro, 16 inç MacBook Pro ve 27 inç iMac cihazlara güç sağlaması bekleniyor . Apple’ın ayrıca 16 çekirdekli ve 32 çekirdekli grafik işlemcili diğer yongalar üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *