«
apple_tv-main-uns-1280x720

Apple TV görünüşe Çin’de yakın bir başlatılması için ayarlanıyor. Şirketin yeni raporlara göre Çin Anakarası’nda resmi yayın için gerekli düzenleyici onayı aldığı bildirildi.

APPLE

Çinli bir mikroblog web sitesi olan Weibo blog yazarına göre , Cupertino merkezli dev @ Voooolks (Via MacRumors ), Apple TV’yi ülkede başlatmak için Çin Devlet Basın ve Yayın, Radyo, Film ve Televizyon İdaresi’nden onay aldı. Haber, iPhone üreticisinin geçtiğimiz günlerde ürünün devlet kurumu tarafından incelendiğine dair söylentilerin ardından geldi. Ayrıca, Çin’deki lansman, şirketin yeni ve daha güçlü Apple TV’yi duyurmasından sadece bir hafta sonra gerçekleşecek .

Farkında olmayanlar için marka, daha güçlü A12 Bionic yonga seti ve yeniden tasarlanmış bir TV uzaktan kumandasıyla ürününün en son yinelemesini duyurdu . Özellikle Çin, sınırları içindeki içerik akışına ilişkin katı kurallara sahiptir. Bu nedenle, Çinli müşterilere satış yapmak isteyen uluslararası firmaların katı düzenlemelere uyması ve yerel hukuk kurumlarını takip etmesi gerekir. Bu nedenle, Apple TV bölgede piyasaya sürülürse, temel özelliklerinin yanı sıra işlevsellik açısından sınırlı olacaktır.

Apple TV'nin Yakında Piyasaya Sürüleceği Bildiriliyor

Ek olarak, Netflix, YouTube, Hulu gibi popüler kanallar ve uygulamalar ve diğer çevrimiçi akış hizmetleri yerel yasalar nedeniyle bölgede mevcut olmadığından, platformda bulunan içerik de farklı olacaktır. Ancak sınırlı kapsama rağmen, şirket, CEO Tim Cook’un giderek daha önemli bir pazar olduğuna inandığı bölgedeki kullanıcı tabanını genişletmeyi hedefliyor.

 

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *