Xiaomi Satış Rakamları İçin Açıklama Geldi! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Xiaomi Satış Rakamları İçin Açıklama Geldi!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Xiaomi Satış Rakamları İçin Açıklama Geldi!

Bununla birlikte firmanın bu dönem içinde elde ettiği gelir de kendisini gösterdi. Verilere göre, 2020 ikinci çeyrek ve 2019 ikinci çeyrek karşılaştırıldığında, 2020 yılı için yüzde 3,1 artış olduğu görülüyor. Ayrıca bir önceki döneme göre de artış söz konusu.

.

Xiaomi 2020 ikinci çeyrek satış rakamları!

.

Dünyanın önde gelen akıllı telefon üreticilerinden biri olan Xiaomi, satış rakamlarına dair bilgileri paylaştı. Firma, toplam değerlere bakıldığında 7.7 milyar dolar değerinde bir satış gerçekleştirdi. Akıllı telefonlar incelendiğinde de hatırı sayılır gelir miktarı kendisini gösterdi. Xiaomi, 2020 birinci çeyreğe göre yüzde 7,7 artış yaşadı.

.

Bununla birlikte Xiaomi 2020 ikinci çeyrek satış rakamları için 650 milyon dolar bilgisi paylaşıldı. Bu da yıllık olarak hesaplamada yüzde 129,8 artış ve 2020 ilk çeyreğe göre hesaplamada yüzde 108 artış anlamına geliyor. Firmanın bu geliri için Çin ve Hindistan satışlarının etkili olduğu belirtiliyor. Ayrıca, günlük telefon aktivasyon sayısında da salgın öncesine göre yüzde 120 artış elde edildi.

xiaomi satış rakamları

Firmanın böyle artış yaşamasının arkasında Avrupa da bulunuyor. Çünkü 2020 ikinci çeyrekte Xiaomi’nin Avrupa satışları yüzde 65 artmış durumda. Xiaomi akıllı telefon satışlarında İspanya’da birinci, Fransa’da ikinci ve Almanya’da dördüncü sırayı elde etti.

.

Son günlerde yaşanan Çin ve Hindistan krizi olumsuz olarak da kendisini gösterdi. Satışlarda Hindistan’ın payı yer alıyor olsa da ülkede Xiaomi’nin günlük aktivasyon sayısı yüzde 28 düştü.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: