«
beklenen-oyun-bilgisayari-redmi-g-tanitildi-Iste-detaylar-3756

Ultra taşınabilir cihazlardan yüksek güçlü makinelere kadar sizin için en iyi dizüstü bilgisayarları bu yazımızda derlerdik

2021’in en iyi dizüstü bilgisayarı çeşitli markalar, fiyatlar ve özelliklerle gelebilir. Bu yazımızda, en iyi dizüstü bilgisayarlar, Windows 10 iş dizüstü bilgisayarları, oyun donanımları, Chromebook’lar, okul için dizüstü bilgisayarlar ve 2’si 1 arada dönüştürülebilir bilgisayarların geri kalanını hakkında bilgilere yer verdik.

En iyi bilgisayarlar, uzaktan çalışma ve okuldan fotoğraf ve video düzenlemeye, oyun oynamaya ve hatta sanal gerçekliğe kadar her şeye uygun sistemlerle masaüstünüzde güç ve uygun fiyat sunar. Hepsi bir arada bilgisayarın düzenli tasarımını, mini bir bilgisayarın kompakt boyutunu veya en yeni oyunları kolaylıkla kaldırabilecek bir oyun bilgisayarının boyutunu istiyorsanız, biz sizin yanınızdayız. PC’den Mac’e, bunlar incelediğimiz en iyi masaüstü bilgisayarlar.

Benzersiz ihtiyaçlarınızı karşılayan doğru bilgisayarı seçmenize yardımcı olmak için, ister içerik oluşturmak için çok fazla güce, ister projeler ve eğitim için daha uygun fiyatlı bir sisteme ihtiyacınız olsun, bütçenizi karşılayacak sistemler için önerilerimiz var.

2021’in en iyi dizüstü bilgisayarı için muhtemelen seçiminiz seçimimiz MacBook Air olacaktır. Hemen hemen her şeyi doğru yapan bir cihaz olması sebebi ile çoğu insan böyle düşünmektedir. Kesinlikle mükemmel bir cihaz olmasa da, önemli bir kusuru bizce bulunmamaktadır. Verimlilik, göz atma ve hatta hafif oyunlar için harika bir seçimdir.

Akıllı telefonlar artık günümüzde her yerde olduğu gibi, tabletlerin yaygın olduğu ve hatta akıllı saatlerin bile insanların düzenli olarak konuştuğu bir dünya döneminde yaşıyoruz. Ancak tüm bu ilerlemeler boyunca mütevazı dizüstü bilgisayar sebat etti – ve bunun iyi bir nedeni var. Fotoğraf düzenlemek, çok sayıda e-posta yazmak, belge oluşturmak veya iş arkadaşlarınız ve ailenizle iletişim halinde kalmak gibi iş zamanı geldiğinde, iş için en iyi dizüstü bilgisayarı bulmanıza yardımcı olmak için en iyi seçimlerimizle buradayız.

Kötü bir dizüstü bilgisayar satın almak giderek zorlaşıyor, ancak 2021’in en iyi dizüstü bilgisayarını iyi dizüstü bilgisayarlardan ayıran şey, güç, verimlilik, taşınabilirlik ve konforu nasıl dengeledikleridir. En iyi dizüstü bilgisayar harika bir klavyeye ve izleme dörtgenine sahip olmalıdır – sonuçta, bir akıllı telefon veya tablet yerine bir dizüstü bilgisayarı seçmenizin en büyük iki nedeni bunlardır. Ekranı göze hoş gelmemeli, parlak ve pürüzlü kenarlar ve görünür pikseller tarafından dikkatinizin dağılmaması için yeterince keskin olmalıdır. Yoğun video düzenleme ve gelişmiş oyun dışında çoğu şey için yeterince güçlü olmalıdır. Bir yerden bir yere taşınması kolay olmalı ve fişe gerek kalmadan tüm gün dayanabilmelidir.

Bize göre, bütçeye uygun alışveriş yapanlar için en iyi dizüstü bilgisayar HP Envy x360 13’tür . Ortama olarak 9.869,00 TL civarında bşr fiyatı vardır. Ayrıca bu bahsi geçen bilgisayar, çok daha pahalı dizüstü bilgisayarlarla eşit performans sunar.

En iyi dizüstü bilgisayarlar, Chromebook’lar ve 2021’in 2’si 1 arada bilgisayarları için diğer seçimlerimiz arasında Asus ROG Zephyrus G15, MacBook Pro 16 ve HP Spectre x360 14 yer alıyor. Aşağıdaki en iyi dizüstü bilgisayar seçimlerinin tam listesine veya özetimize göz atın.

En İyi Dizüstü Bilgisayarlar 2021

MACBOOK AİR (2020 SONU)

En İyi Dizüstü Bilgisayarlar 2021

2021’İN EN İYİ DİZÜSTÜ BİLGİSAYARI

Apple’ın M1 işlemcisi tarafından desteklenen 2020’nin sonlarına ait MacBook Air, satın alabileceğiniz en iyi dizüstü bilgisayardır. 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanı içeren temel model 10.999 TLbaşlıyor.

Görünüm açısından, bu dizüstü bilgisayarın, Apple’ın bu yılın başlarında piyasaya sürdüğü Intel destekli MacBook Air ile aynı 2560 x 1600 ekran, Touch ID, 720p web kamerası, parmak izi sensörü ve makas anahtarlı klavye dahil pek çok ortak noktası var.

Ama burada şovun yıldızı yeni işlemci; hızlı. Testlerimizde, yoğun fotoğraf ve video düzenleme iş yüklerini bu yıl denediğimiz neredeyse tüm Intel destekli dizüstü bilgisayarlardan daha iyi idare etti. Tümleşik grafikler için oldukça başarılı olan oynanabilir kare hızlarında çalıştırabildi. Lansman sırasında, bu uygulamalar henüz M1 işlemcisi için optimize edilmemişti ve Apple’ın Rosetta 2 çeviri katmanından geçiyorlardı – ancak yine de iyi çalıştılar.

Ve işlem gücü pil ömrünü azaltmadı bile: sekiz ila 10 saat arasında sürekli çalışmamız oldu.

M1 işlemcinin bir başka avantajı da MacBook Air’in iPhone ve iPad uygulamalarını macOS üzerinde yerel olarak çalıştırmasını sağlamasıdır. Bu yazı itibariyle, hala çok sayıda mobil uygulama mevcut değildir ve piyasaya sürülenlerin bazıları dizüstü bilgisayar ekranı için tam olarak optimize edilmemiştir. Yine de, zaman geçtikçe sabırsızlıkla bekleyebileceğimiz bir fayda.

Genel olarak, genel kullanımlı bir müşterinin MacBook Air’i düşünmemesi için hiçbir neden yok. Bu, mükemmel performansın yanı sıra Apple’ın bildiği yapı kalitesinde mükemmelliğe sahip güvenilir bir cihazdır. MacBook Pro’ya ihtiyaç duyan ileri düzey kullanıcılar muhtemelen kim olduklarını bilirler; Hava herkes için iyi olmalı.

HP SPECTRE X360 14

En İyi Dizüstü Bilgisayarlar 2021

EN İYİ WİNDOWS DİZÜSTÜ BİLGİSAYARI

Spectre x360 14 hakkında tek bir şikayette bulunmak zor. Sağlam bir yapıya ve birinci sınıf bir görünüme ve hisse sahip, son derece muhteşem bir makine.

Ancak Spectre x360 14 sadece bakmak için güzel değil: aynı zamanda günlük iş sürücüsü olarak kullanmak da bir zevk. Intel’in en yeni 11. Nesil işlemcileri ve Iris Xe tümleşik grafikleri, gözlemlediğimiz yavaşlama veya donmalar olmadan hızlı performans sunar. Ve cihazdan ortalama 10 saatlik pil ömrü elde ettik – şimdiye kadar gördüğümüz en iyi sonuçlardan biri.

Dışarıda, Spectre geniş bir 3:2 ekrana sahip ve FHD çözünürlük zevkinize uymuyorsa, OLED ve 1.000 nit seçenekleri mevcut. Spectre’nin yanına manyetik olarak takılan paketlenmiş bir kalem bile var – cihazı tablet olarak kullanıyorsanız kullanışlıdır. Rahat klavyesi ve pürüzsüz dokunmatik yüzeyinden bas ağırlıklı sesine ve pratik bağlantı noktası seçimine kadar bu dizüstü bilgisayarın hemen hemen her yönü, piyasadaki en iyi dönüştürülebilir bilgisayarlarla rekabet eder veya onları aşar.

Böyle istisnai bir özellik paketi ucuza gelmez ve birçok müşteri ihtiyaç duydukları her şeyi daha ucuz bir üründe bulacaktır. Ancak Spectre x360 14, Windows dönüştürülebilirlerinin yeni altın standardıdır. Genel olarak, satın alabileceğiniz en iyi Windows dizüstü bilgisayardır.

ASUS ROG ZEPHYRUS G15

En İyi Dizüstü Bilgisayarlar 2021

2021’DEKİ EN İYİ OYUN DİZÜSTÜ BİLGİSAYARI

Dört poundun biraz üzerinde olan Zephyrus G15, satın alabileceğiniz en hafif 15 inç oyun dizüstü bilgisayarlarından biridir. Ancak bu taşınabilirlik için performanstan ödün vermiyorsunuz. G15, AMD ve Nvidia’nın sunmak zorunda olduğu en iyi mobil çipler tarafından destekleniyor ve bunları hızlı 165Hz QHD ekranla eşleştiriyor. Testlerimizde sistem, QHD çözünürlükte en zorlu AAA oyunların bile üstesinden gelebildi.

LG GRAM 17 (2021)

En İyi Dizüstü Bilgisayarlar 2021

BÜYÜK EKRAN HAYRANLARI İÇİN 2021’DEKİ EN İYİ DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR

Daha önce hafif bir dizüstü bilgisayar kullanmış olsanız bile LG Gram 17’nin ne kadar hafif olduğunu açıklamak zor. Devasa bir 17 inç ekrana sahip, ancak bir şekilde sadece üç pound. Onu almak aklını karıştırır; hiçbir şey tutmuyormuş gibi hissediyorsun.

Ancak Gram 17’nin ağırlığı tek göze çarpan özellik değil. Ayrıca, testlerimizde 12 saatten fazla süren, alabileceğiniz en iyi pil ömrüne sahiptir. Harika bir klavye, sağlam bir bağlantı noktası seçimi, sessiz fanlar ve hızlı bir işlemci ekleyin ve bu cihazdan hoşlanmayacak çok az şey var.

Herkesin 17 inçlik bir ekrana ihtiyacı yoktur ve bunu yapan birçok kişi muhtemelen çok sık taşınmayan daha ağır hizmet tipi bir iş istasyonu arar. Ancak günlük ofis işleriniz ve Netflixing için gerçekten büyük bir ekran istiyorsanız, bu makinenin hedef demografisi sizsiniz. Bu bir niş, ancak günümüz pazarında çok fazla gerçek rekabet olmadan gerçekten etkileyici bir cihaz.

HP ENVY X360 (2020)

En İyi Dizüstü Bilgisayarlar 2021

Premium görünen ve hissettiren bir dizüstü bilgisayar almak için 1000 dolar harcamanıza gerek yok. HP Envy x360 2020, sağlam ve kompakt yapısı, şık dönüştürülebilir tasarımı ve mükemmel performansı sayesinde satın alabileceğiniz en uygun fiyatlı dizüstü bilgisayardır.

Envy’yi bu kadar harika yapan şeylerden biri, HP’nin mükemmel 2019 amiral gemisi Spectre x360’tan ince ve hafif kasa ve yüzde 88 ekran ile neredeyse çerçevesiz ekran dahil olmak üzere bir dizi unsuru taşımasıdır. vücut oranı. Dokunmatik ekran (HP’nin MPP2.0 kalemini destekler) parlak ve harika görünüyor. (300 nit, 400 nit veya 1.000 nit panel seçebilirsiniz). HP, mikrofon ve web kamerası için acil anahtarlar da dahil olmak üzere klavyeye bir dizi kullanışlı kısayol tuşu ekledi.

Ancak en heyecan verici özellik içeride: Yeni Envy x360, AMD’nin Ryzen 4000 serisi tarafından destekleniyor. Modelimdeki Ryzen 5-4500U, oldukça ağır çoklu görev yüküyle olağanüstü bir iş çıkardı. AMD’nin tümleşik Radeon grafikleri, daha düşük güçlü bir ayrık GPU’dan beklediğinizle karşılaştırılabilir iyi bir oyun performansı sağladı.

MACBOOK PRO 13 (2020 SONU)

En İyi Dizüstü Bilgisayarlar 2021

GÜNLÜK KULLANICILAR İÇİN EN İYİ MACBOOK PRO

Daha ağır iş yükleri için bir M1 MacBook satın almak istiyorsanız 2020’nin sonlarında MacBook Pro’ya bakmak isteyeceksiniz.

MacBook Pro, Air’den biraz farklı bir tasarıma ve görünüme ve Touch Bar gibi birkaç ek özelliğe sahiptir. Ama ikisi de aynı işlemciye sahip. Temel fark, Pro’nun bir fan içermesidir (Hava fansızdır), bu da performansını kısmaya gerek kalmadan ağır iş yüklerini daha uzun süre kaldırabileceği anlamına gelir. Ancak, uzun süreler boyunca rutin olarak ağır görevleri zorlamadığınız sürece, iki MacBook arasında çok fazla performans farkı görmeyeceksiniz.

Yine de sizseniz, Pro’ya gidin. Bir dizi ağır Premiere Pro dışa aktarma işlemi gerçekleştirebildik ve zamanlarda bir düşüş görmedik. Pro ayrıca 30 dakikalık Cinebench R23 döngüsünde Air’den önemli ölçüde daha yüksek bir puan elde etti; puanlar tek bir koşudan sonra birbirine daha yakındı.

DELL XPS 13

ÜNİVERSİTE İÇİN EN İYİ DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR

Dell XPS 13, kompakt ve güvenilir bir dizüstü bilgisayardır. Güzel kasası, mükemmel 16:10 ekranı ve mükemmel performansı, onu genel amaçlı kullanıcılar için mükemmel bir seçim haline getiriyor.

Bu 2020 sonu modeli, Core i3-1154G4’ten Core i7-1165G7’ye kadar Intel’in yeni Tiger Lake işlemcileriyle birlikte gelir.

İnceleme birimim (bir i7 modeli), herhangi bir yavaşlama veya ısınma olmadan yapmam gereken iş görevlerini yerine getirdi. Oldukça iyi iş çıkardı ve hem oyun hem de medya çalışmalarında 10. Nesil öncülünü kolayca yendi. XPS 13 2’si 1 arada model kadar başarılı olmadı, bu yüzden bu model bu listede daha üst sıralarda yer alıyor. Ancak XPS 13’ün görünüşünü ve verdiği hissi seviyorsanız ve kapaklı bir modeli tercih ediyorsanız (veya daha hızlı bir klavyeye ihtiyacınız varsa), bu XPS yine de harika bir seçenektir.

LENOVO THİNKPAD X1 NANO

En İyi Dizüstü Bilgisayarlar 2021

İŞ SEYAHATİ İÇİN EN İYİ DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR

Birçok yönden ThinkPad X1 Nano, standart bir ThinkPad’dir. Sağlam ve sağlam bir kasası, ayrı tıklayıcıları, fiziksel bir gizlilik kapağı, klavyenin ortasında kırmızı bir TrackPoint ve her türlü işletmeye özel güvenlik ve yönetim özellikleri var.

Ancak Nano, Lenovo’nun şimdiye kadar ürettiği en hafif ThinkPad olduğu için özeldir. Aynı zamanda sadece 1,99 pound ile satın alabileceğiniz en hafif dizüstü bilgisayarlardan biridir. Akıllara durgunluk veren bu ağırlığı elde etmek için performanstan ödün vermiyorsunuz: Nano, herhangi bir fan gürültüsü veya gözle görülür ısı olmadan ağır test iş yüklerimize ayak uydurdu. Evrak çantanızda hiçbir şey yokmuş gibi hissettiren güvenilir bir iş dizüstü bilgisayarı arıyorsanız, bu sizin için olanıdır.

MACBOOK PRO (16 İNÇ, 2019)

En İyi Dizüstü Bilgisayarlar 2021

MAC KONUSUNDA UZMAN KULLANICILAR İÇİN HARİKA BİR SEÇİM

16 inç MacBook Pro, ileri düzey kullanıcılar için en iyi Apple dizüstü bilgisayardır. Apple, MacBook Pro’larla ilgili tarihsel olarak en büyük şikayetleri ele aldı ve fiyatı mideniz kaldırabilirse, şikayet edecek çok fazla bir şey yok.

En önemlisi, klavye tekrar iyi. Tuşların tam bir milimetrelik seyahat mesafesi var ve yazma deneyimi olağanüstü olmasa da, MacBook’ların geçmişinin kötü niyetli kelebek klavyesinden bir dünya uzakta. Oldukça da sessiz.

Bu MacBook ayrıca bir dizüstü bilgisayarda bulabileceğiniz en iyi sesi sunar. Apple, iki woofer dahil olmak üzere her iki tarafa üç hoparlör yerleştirdi. Sonuç, duyulabilir bas ve mükemmel stereo ayrımı ile dengeli sestir. Video düzenleme, birden fazla ses parçasıyla çalışma veya büyük toplu fotoğraf işleme işlemlerini gerçekleştirebilecek bir dizüstü bilgisayara ihtiyaç duyanlar için 16 inç MacBook Pro tepenin kralıdır.

LENOVO YOGA 9İ

En İyi Dizüstü Bilgisayarlar 2021

EN İYİ MULTİMEDYA DİZÜSTÜ BİLGİSAYARI

İnce ve hafif dizüstü bilgisayarların çoğu önemli bir zayıflığı paylaşır: ince, teneke sesi. Lenovo Yoga 9i’de durum böyle değil. Bu 14 inçlik dönüştürülebilir aracın menteşesinde dönen bir ses çubuğu vardır, yani nasıl konumlandırılmış olursa olsun hoparlörler dışa bakar. 9i’yi tablet, çadır veya kapaklı modda kullanıyor olsanız da net, canlı bir ses bekleyebilirsiniz.

Daha beğenilecek çok şey var. Kolay çizim ve not alma için mükemmel bir 1080p dokunmatik ekrana ve yerleşik bir kaleme sahip oluyorsunuz. 11. Nesil işlemciler, tatmin edici performans ve tüm gün pil ömrü sunar. Ses kalitesi, ekran ve dönüştürülebilir form faktörünün tümü, multimedya eğlencesi için rakipsiz bir makine oluşturur.

ACER CONCEPTD 7 EZEL

En İyi Dizüstü Bilgisayarlar 2021

EN İYİ İÇERİK OLUŞTURUCU DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR

Yaratıcı bir profesyonelseniz ve para sizin veya şirketiniz için bir sorun değilse, Acer ConceptD 7 Ezel’den daha iyisini yapamazsınız. Bu model, altı farklı konuma bükülebilen bir ekrana sahiptir, böylece onu kapaklı, tablet, çadır ve daha fazlası olarak kullanabilirsiniz. Hiçbir zaman şarj edilmesi gerekmeyen yerleşik bir ekran kalemi vardır, böylece endişelenmeden çizim yapabilirsiniz.

Yenilikçi tasarıma ek olarak ConceptD Ezel, mükemmel bir yapı kalitesine sahiptir. Beyaz kasa çekici ve çok ağır değil (en azından bu şeyin içindeki donanım göz önüne alındığında). Menteşe de oldukça sağlam ve testlerimde ekranın kayması konusunda asla endişelenmem gerekmedi.

Dokunmatik yüzey, bağlantı noktası seçimi ve parmak izi okuyucu da dahil olmak üzere bu cihazla ilgili hemen hemen her şey iyidir. Oyun donanımlarında bulacağınızdan daha incelikli bir RGB klavye bile var.

ConceptD 7 Ezel pahalı ve içerik oluşturucuların ihtiyaçlarını tam olarak karşılayacak daha ucuz dizüstü bilgisayarlar var. Ama gerçekten yenilikçi bir dizüstü bilgisayar arıyorsanız, işte bu.

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *