Bitcoin, 1 trilyon dolarlık piyasa değeri ile yeni bir dönüm noktasına ulaştı | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Bitcoin, 1 trilyon dolarlık piyasa değeri ile yeni bir dönüm noktasına ulaştı

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bitcoin, 1 trilyon dolarlık piyasa değeri ile yeni bir dönüm noktasına ulaştı

Bitcoin son haftalarda 19 Şubat Cuma günü yaklaşık 54.000 dolar değerinde bir artış gördü. Kripto para birimi 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaştı. Bu dönüm noktası, Tesla’nın kısa süre önce açıkladığı 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın almasının yanı sıra, dalgalı paralara halkın ilgisini artırmaya yardımcı olan Elon Musk’tan kripto para birimi hakkında tweet’leri takip ediyor.

Bir numaralı kripto para birimi olan Bitcoin, 2018’de değerindeki ilk büyük artışını, yavaşça düşmeden önce yaşadı, ancak 2019’un ikinci yarısında yeniden canlandı. son aylarda önemli ölçüde – ve son birkaç hafta içinde önemli ölçüde yükseldi.

CoinMarketCap’e göre, Bitcoin şu anda madeni para başına yaklaşık 55.000 dolar değerinde ve piyasa değerini 1 trilyon doları aştı . Kripto para birimi, Ocak 2009’daki resmi lansmanından bu yana önemli ölçüde büyüdü ve kademeli olarak, belirli büyük şirketlerden mal satın almak için geçerli bir para birimi olarak yerini aldı.

Bitcoin, 1 trilyon dolarlık piyasa değeri ile yeni bir dönüm noktasına ulaştı

Bitcoin, büyüyen kripto para birimine olan ilgiyle birlikte, taraftarları ve eleştirmenler arasındaki adil payını koruyor. Ortalama bir tüketici artık fiziksel paranın ödendiği ATM’leri kullanarak kendi bitcoinlerini kolayca edinebilir – bunlardan bazıları karşılığında nakit almak için bitcoin’inizi satmayı da destekler.

Bu noktada, Bitcoin, en azından CoinMarketCap tarafından takip edilen kripto para birimleri arasında, pazarın yaklaşık yüzde 60’ına hakim. Birçoğu kripto para birimi konusunda şüpheci olmaya devam etse de, bu ayın başlarında duyurusunu yapan Bank of New York Mellon da dahil olmak üzere bir dizi büyük kuruluş Bitcoin’i benimsiyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: