«
images (2)

Redmi, alt marka Xiaomi Şubat ayı sonunda redmi K40 serisi açıkladı. Dizide Redmi K40, Redmi K40 Pro ve Redmi K40 Pro + olmak üzere üç akıllı telefon bulunuyor . Bu cihazın piyasaya sürülmesinden bir ay sonra, üçü de DisplayMate tarafından A + olarak derecelendirildi.

DisplayMate, web sitesinde kendisini “her tür ekranı optimize etmek, kalibre etmek, test etmek, değerlendirmek ve karşılaştırmak için bir endüstri standardı” olarak adlandırıyor. Şirket çoğunlukla ileri teknoloji cihazları inceliyor.

Ancak Redmi K40 serisi telefonlar pahalı değil. Ancak yine de yüksek kaliteli bir ekrana sahipler. Sonuç olarak, DisplayMate ekranlarını A + olarak derecelendirdi .

Firmaya göre Redmi K40 serisindeki ekran, ‘Metin Kitabı Mükemmel Kalibrasyon Doğruluğu ve Performansı’na yaklaşıyor. Dahası, bu panel “Görsel Olarak Mükemmelden Ayırt Edilemez” dir.

Redmi K40 serisi çantalar DisplayMate'ten A + puanı

Spesifikasyonlar söz konusu olduğunda, Redmi K40 serisindeki üç akıllı telefon aynı ekranı sergiliyor. Her üçü de 2400 x 1080 piksel (FHD +) çözünürlüğe sahip 6,67 inçlik bir Samsung E4 Super AMOLED ekrana sahip.

Bu panel sadece 120Hz’e kadar yenileme hızını desteklemekle kalmaz, aynı zamanda 360Hz dokunmatik örnekleme oranını da destekler. Ayrıca, bu ekran 1.300 nit tepe parlaklık seviyesine, 5.000.000: 1 kontrast oranına, JNCD≈0.36 ve ΔE≈0.35’e sahiptir.

Bununla birlikte Redmi K40 serisi Çin’e özel olsa da aynı telefonlar farklı bir isimle küresel pazarlarda satışa sunulacak. Redmi K40, POCO F3 olarak uluslararası pazarlar için zaten resmi . Ancak Hindistan’da Mi 11X olarak adlandırılacak . Redmi K40 Pro + ise Hindistan’da Mi 11X Pro ve başka yerlerde Mi 11i olarak satılacak . Son olarak, Redmi K40 Pro Çin dışında piyasaya sürülmeyebilir.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *