«
02_bugatti_centodieci2021

Şüphesiz Bugatti Centodieci çok özeldir. Bugatti’nin 100. yıl dönümü anısına doğan Centodieci, Fransız süper otomobil üreticisinin dört turboşarjlı W16 motorunun en güçlü yinelemesine sahip. Tasarım, Bugatti’nin 1990’ların başında eski Bugatti sahibi Roman Artioli ve mimar Giampaolo Benedini’nin öncülüğünü yaptığı EB110 süper otomobiline saygı gösteriyor .

Centodieci , yaklaşık 9 milyon dolarlık (8.000.000 €) fiyatıyla Chiron’un en pahalı versiyonlarından biri. Son olarak, Bugatti ilk Centodieci prototipini ortaya çıkardı ve 2019 Concours d’Elegance’da tanıtılan konsept kadar iyi görünüyor.

Bugatti ilk Centodieci prototipini tanıttı, üretim modeli 2022'de geliyor

Birinin teknik proje yöneticisi Andre Kullig, “Yeni geliştirilen her araç muazzam bir zorluk teşkil ediyor, çünkü aynı zamanda büyük bir serinin tüm kalite ve güvenlik standartlarını karşılaması ve hatta aşması gereken çok küçük bir seri oluşturuyoruz.” Bugatti’de kapalı ve az sayıda proje. Marka, Centodieci’nin yalnızca on örneğini yapıyor ve Bugatti, açılışından birkaç saat sonra tükendi.

İlk olarak, iyi şeyler. Centodieci, 1.600 beygir gücündeki 8.0 litrelik W16 motoruyla şimdiye kadar yapılmış en güçlü Bugatti süper otomobilidir. Bugatti’nin 18.7 milyon dolarlık La Voiture Noire’ından daha fazla güce sahip ve Divo ve Chiron Super Sport 300+’ den daha güçlü .

Bugatti ilk Centodieci prototipini tanıttı, üretim modeli 2022'de geliyor

Centodieci de standart bir Chiron’dan 44 pound daha hafif, bu yüzden büyük tur yapan kardeşlerinden daha fazla pist cesareti var.

Böylesine akıllara durgunluk veren rakamlarla Centodieci, çok az provokasyonla korkmuş bir kedi gibi hareket edebilir. 2,4 saniyede sıfırdan 60 mil / saate çıkıyor ve 236 mil / saat maksimum hıza sahip.

Kafanı saramazsan şunu dene: Ağır bir kurşun ayağıyla, Centodieci 6,0 saniyede durmadan 124 mil hızla koşuyor ve yaklaşık 13,1 saniyede 186 mil hıza ulaşıyor, Cristiano Ronaldo’nun neden boşa harcadığını merak ediyorum. sipariş verme zamanı.

Bugatti ilk Centodieci prototipini tanıttı, üretim modeli 2022'de geliyor

Bugatti mühendisleri, Centodieci’nin retro aromalı siluetini tasarlarken ekstra çaba sarf ettiler. Kullig, “Yeni tasarlanan gövdeyle, özel bilgisayar programları kullanarak simüle etmemiz gereken birçok alanda değişiklikler var,” dedi.

Centodieci gibi yüksek performanslı bir hiper spor otomobil, tamamen yeni bir dış tasarımın değiştirilmiş gereksinimlerine dayalı olarak incelikleri filtreleme meselesi – son derece odaklanmış ve yoğun geliştirme çalışması gerektiren bir şey. “

Bugatti ilk Centodieci prototipini tanıttı, üretim modeli 2022'de geliyor

Bugatti’nin efsanevi EB110’unun kama şeklindeki gövde stiline dayanan Centodieci, eski model olarak daha küçük at nalı ızgarayı, üç bölümlü ön hava girişlerini, kaputa monte Bugatti Macaron logosunu ve yanlarda dairesel kılavuz kanatları miras aldı.

Bu arada, manuel olarak ayarlanabilen sabit arka kanat ve agresif arka difüzör, 198 poundun üzerinde bastırma kuvveti üretmeye yardımcı olur.

Bugatti ilk Centodieci prototipini tanıttı, üretim modeli 2022'de geliyor

Çok sayıda teçhizat testinden geçtikten sonraki adım, Centodieci’nin gerçek bir yolda nasıl ilerlediğini bulmaktır. Kullig, “Önümüzdeki birkaç ay içinde, şasiyi ayarlamaya başlamak için test pistine çıkmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

Şanslı müşteriler ilk teslimatların 2022’nin başlarında gelmesini bekliyorlar ve Görünüşe göre Bugatti bu sözü yerine getirme yolunda ilerliyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *