«
apple-watch-se-25-1280x720

Apple’ın, watchOS giyilebilir cihazının, alıcıları ekstrem sporlara daha iyi hedefleyebilecek veya sadece o pazarın estetiğini tercih eden daha zorlu bir versiyonu olan sağlam bir Apple Watch’u düşündüğü bildiriliyor. Mevcut Apple Watch Series 6, 50 metreye kadar suya dayanıklıdır, ancak ekran kapak camı çoğu günlük saat gibi çarpmalara ve çatlaklara karşı hassastır.

Gerçekten de Apple Watch’un tasarımı, birçok nesli boyunca oldukça tutarlı kaldı. Şirket, birinci nesil Apple Watch’u ortaya çıkardığında, bunun yerine yumuşak bir şekilde yuvarlatılmış kenarlara sahip bir kasada kare bir ekranı tercih ettiğinde, 2015 yılında dairesel ekranlar için geçerli trendleri geri aldı.

Elbette o zamandan beri bir hit oldu, diğer birkaç şirketin de benzer tasarımı benimsemesine ilham verdiğinden bahsetmiyorum bile. Daha uygun fiyatlı özellikler sunan Apple Watch SE ile ürün yelpazesi de büyüdü . Bununla birlikte, mevcut tasarıma da sadık kalıyor.

Çalışmalarında olduğu bildirilen sağlam kılıflı Apple Watch "Explorer Edition"

Ancak bu değişebilir. Apple, sağlam bir kasaya sahip olacak başka bir Apple Watch tasarımını dahili olarak tartışıyor, Bloomberg bildirdi. Cupertino firmasının Nike gibi diğer şirketlerle özel sürümlerde işbirliği yaptığı gibi, mevcut Apple Watch ve Apple Watch SE serilerinin yerini almak yerine, yan yana oturacaktı.

Dahili olarak – ancak gayri resmi olarak – Apple Watch Explorer Edition olarak bilinir, en azından bazıları tarafından, saatin işlevsellik açısından kardeşlerinden farklı olmayacağı söyleniyor. Bu, aynı bildirim, sağlık ve fitness takibi ve bağımsız mesajlaşma desteği kombinasyonunu ifade eder. Ayrıca, Apple’ın mevcut menzilde olduğu gibi hücresel bağlantılı varyantlar sunması muhtemel görünüyor, böylece kullanıcılar iPhone’larını geride bırakabilir, ancak yine de bağlantıda kalabilir.

Aradaki fark, sağlamlaştırılmış kasa olacaktır, ancak bununla ilgili ayrıntılar bu aşamada yetersizdir. Casio G-Shock saatlerinin ve benzerlerinin ekranları yanlışlıkla çarpmalara karşı korumaya yardımcı olan çıkıntılı kasalara ve kazara basmalardan korumaya yardımcı olan çıkıntılı kasalara sahip olması gibi en belirgin yol, kauçuk kaplama ve tıknaz tamponlar olacaktır.

Çalışmalarında olduğu bildirilen sağlam kılıflı Apple Watch "Explorer Edition"

Apple Watch’un kalıcı başarısı ve yepyeni bir dizi aksesuar üretme potansiyeli göz önüne alındığında, bu Apple için oldukça açık bir strateji. Apple tasarımının geleneksel saatlerine göre en belirgin iyileştirmelerden biri, kolayca değiştirilebilen kayışlar ve kordonlar oldu; Apple, kendine ait birden fazla stil ve sunulan alternatifler için sağlıklı bir üçüncü taraf pazar sunuyor. Bir Apple Watch Explorer Sürümü, bu pazarı daha sağlam, dış mekanlara ve aktiviteye özgü seçenekleri kapsayacak şekilde genişletebilir.

Sızıntılara göre, yeni akıllı saat için şu anda tartışılan zaman çizelgesi 2021 sonu veya 2022 başı. Ancak, her zaman olduğu gibi, Apple planı eyleme geçirmemeye ve yeni saati rafa kaldırmaya karar verebildi. Apple Watch Series 7’nin 2021’de piyasaya sürülmesini ve mevcut modeli genişleyen yüzme izleme desteği dahil olmak üzere yeni özelliklerle güncellediğini görmeyi bekliyoruz. Apple’ın yeni akıllı saate kan şekeri ölçümleri eklemek istediğine dair raporlar da var .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *