YouTube İçeriklere Otomatik Sınır Getirebilir! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

YouTube İçeriklere Otomatik Sınır Getirebilir!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

YouTube İçeriklere Otomatik Sınır Getirebilir!

YouTube’un yapay zeka algoritması, uygunsuz videolara otomatik olarak yaş kısıtlaması getirebilir. YouTube üzerinden her gün milyonlarca içerik izleniyor. Bu içeriklerin bazılarında yaş sınırı bulunuyor ve kullanıcıların bu yaş sınırının üstünde olması gerekiyor. Yine de çok kolay aşılabilen bu yaş sınırı sorunu için YouTube, kullanıcıların bu kısıtlamaları aşmasını daha zor hale getirmek istiyor. YouTube içeriklere otomatik yaş sınırı nasıl gelecek?

.

YouTube içeriklere otomatik yaş sınırı geliyor.

 

YouTube’un içerik izleme ekibi zaten yapay zeka algoritmasına güveniyor. Uygunsuz içerikleri incelemeye yarayan bu algoritma için birkaç adım daha ileriye gidiliyor. Bu teknolojinin geliştirilmesini içeren yeni planlara göre, bu yılın sonlarından itibaren, YouTube, uygunsuz videolara otomatik olarak yaş kısıtlamaları eklemek için makine öğrenimini kullanacak.

YouTube-iceriklere-otomatik-yas-siniri-02

Giriş paragrafında da bahsettiğimiz gibi çocukların söz konusu kısıtlamaları aşması oldukça olası bu nedenle YouTube çocukların bu kısıtlamaları aşmasını daha zor hale getirmeyi istiyor. Bir çocuk kullancı eğer İnternet sitesine yerleştirilmiş kısıtlanmış bir videoyu izlemeye çalışırsa, Google onu YouTube’a yönlendiriyor ve burada 18 yaşından büyük olduğunu kanıtlamak için oturum açması gerektiğini belirtiyor.

.

Google ayrıca, YouTube algoritmasının kısıtlamalarına takılan bir video olduğunda, kişilerin bu kararlara itiraz etme şansına sahip olacağını söylüyor.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: