«
CLUBHOUSE

Clubhouse, kullanıcılarından birinin ses beslemelerini çekebildiğini ve bunları üçüncü taraf bir web sitesi ile erişilebilir hale getirerek yeni başlayan hizmetle ilgili güvenlik endişeleri oluşturduğunu doğruladı.

.

Clubhouse’un Ses Akışında Güvenlik Açığı Bulundu

.

Clubhouse, Güvenlik Açıkları ile Yeniden Gündemde

.

Ortaya çıkan tehdit ile ilgili Bloomberg‘e açıklamada bulunan bir şirket sözcüsü, tehlikeli açıktan birden fazla odanın etkilendiğini ve ihlalin sebebi olan kullanıcının kalıcı olarak yasaklandığını açıkladı.

.

The Verge‘e göre ortaya çıkan olay Clubhouse kullanıcılarının yalnızca davetli iOS uygulaması aracılığıyla yapılan görüşmelerde hassas bilgileri paylaşırken dikkat etmeleri gerektiğini belirtiyor.

.

Clubhouse’un Ses Akışında Güvenlik Açığı Bulundu

.

Son güvenlik olayı, Clubhouse’un altyapısındaki güvenlik açıklarından dolayı eleştirilmesinden bir hafta sonra gerçekleşti. Stanford İnternet Gözlemevi‘nden bir rapor, kullanıcıların benzersiz Clubhouse kimlik numaralarının ve sohbet odası kimliklerinin düz metin olarak iletildiğini gösterdi.

.

Bu durum, teorik olarak uygulamada kimin kiminle konuştuğunu dışarıdan bir gözlemcinin bulabildiğini gösteriyor. Yaşanılan bu olay sonrası güvenlik açıkları ile yeniden gündeme gelen sesli sohbet uygulaması, kullanıcıları mutlu ettiği kadar tedirgin etmeyi de sürdürüyor.

 .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *