Sosyal Medya Haberleri

Facebook Denetim Kurulu İşe Başladı

Facebook Denetim Kurulu bir diğer isimle Facebook Yüksek Yargı Konseyi göreve başladı. Bu kurul tarafından verilen kararlar kesin olacak ve Mark Zuckerberg dahil kimse verilen karara itiraz edemeyecek.

.

2 milyar kullanıcı sayısına sahip olan Facebook, 20 kişiden oluşan kurul üyelerini tanıttı. CEO Zuckerberg tarafından yaklaşık 1 yıl önce duyurulan kurul, Facebook ve Instagram üzerinde çalışacak.

.

facebook denetim kurulu

.

Facebook Denetim Kurulu görev başında

.

Facebook tarafından yapılan açıklamada, şirket içinde bağımsız hareket edecek olan kurul duyuruldu. 20 kişiden oluşan bu ekip, Facebook ve Instagram üzerinde yapılan hak ihlallerini inceleyecek ve kararlar alacak. Alınan bu kararlar kesinlik değeri tanıyacak, Zuckerberg dahil hiç kimse verilen karara itiraz edemeyecek.

.

Kurulu neredeyse 1 yıl önce duyurmuş olan Mark Zuckerberg, kendi kararlarını da etkileyecek kurulu göreve başlatmış oldu. Facebook ve Instagram üzerine hayati kararlar alabilecek olan kurul, şirketin sosyal medya platformları üstünde büyük etkiye sahip olacak.

.

facebook yönetim kurulu

.

Facebook Denetim Kurulu oluşmasında ise Facebook ile alakası olmayan kişilerin seçildiği belirtiliyor. Şeffaflık için böyle olması gerekirken kurulda eski başbakan ve Nobel sahibi bilim insanları da yer alıyor. İlerleyen zaman içinde 40 kişiye kadar çıkacak ekip için 130 milyon dolar güven fonu da belirlenmiş durumda.

.

Facebook Yüksek Yargı Konseyi olarak da tanınan kurul, sansür ve özgürlükler üzerine olan çalışmalara odaklanacak.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

.

Facebook ’da bizi takip etmeyi unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: