Sosyal Medya Haberleri

Ünlü GIF Uygulaması Giphy Instagram’a Geliyor

Popüler sosyal medya uygulaması Facebook, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Facebook’a bağlı olan WhatsApp ve Instagram’da tabii ki, bu geliştirmelerden nasibini alıyor. Facebook ve firmanın sahip olduğu diğer platformlar, Giphy uygulaması ile birlikte uzun süredir çalışıyor. Son gelen haberlere göre, Facebook’un satın alması sonucunda Giphy Instagram eklentisi geliyor.

.

Giphy Instagram Eklentisi Geliyor

.

GIF kitaplığını Instagram’a ve diğer uygulamalarına entegre etmeyi planlayan Facebook, popüler GIF yapımı ve paylaşım web sitesi Giphy’i 400 milyon dolara satın almak için anlaştı. GIF oluşturmak ve paylaşmak için internetteki en büyük kütüphane olan Giphy, uzun süredir Facebook ve uygulamaları ile birlikte çalışıyordu. Facebook’a göre, Giphy’nin trafiğinin yüzde 50’si kendi uygulamalarından geliyor. Bu yüzde 50’lik kısmın yarısını da Instagram oluşturuyor.

.

giphy

.

Satın alımın ardından Giphy, Instagram çatısı altında çalışmalarını sürdürmeye devam edecek. Giphy Instagram eklentisi ile birlikte, hikayelerde ve doğrudan mesajlarda GIF ve çıkartma göndermek daha da kolay hale gelecek. Facebook kullanıcıları içinse Giphy şimdilik aynı kalacak. Twitter, Pinterest, Slack ve Reddit gibi çok sayıda hizmet, kullanıcılarına GIF sağlamak için Giphy’in API’sine güveniyor.

.

gıphy

.

Diğer sosyal medya platformlarının, Facebook ile rekabet ettiği de bir gerçek. Şimdilik herhangi bir sorun görünmese de, Giphy’nin satın alınması ile birlikte diğer sosyal medya platformları ile sorunlar yaşanabilir.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: