Sosyal Medya Haberleri

Donald Trump’tan Sosyal Medya Uygulamasını Kapatma Tehdidi

ABD Başkanı Donald Trump sosyal medya hesaplarında yaptığı açıklamalar ile sıkça gündeme gelen liderlerden birisi. Trump’ın 80 milyondan fazla takipçisi bulunan Twitter hesabı üzerinden dün yapmış olduğu iki paylaşımın altına, Twitter tarafından “Bu konuda gerçekleri öğrenin” şeklinde bir uyarı eklendi.

.

Trump Sosyal Medyayı Uygulamasını Kapatma Açıklaması İle Tekrar Gündemde!

.

Bu hamle sonrasında yeni bir açıklama yapan Trump, Twitter’ı ifade özgürlüğünü kısıtlamak ve 2020 seçimlerine müdahale etmekle suçladı. Eğer bu devam ederse sosyal medya platformlarını kapatabileceklerini dile getirerek de tehdit etti.

.

ABD Başkanı geçtiğimiz saatlerde yaptığı paylaşımda “Cumhuriyetçiler, sosyal medya platformlarının muhafazakâr sesleri tamamen susturduğunu düşünüyor. Buna izin vermemek için güçlü düzenlemeler yapacağız veya kapatacağız” açıklamasında bulundu.

.

donald trump

.

Ne yapmaya çalıştıklarını ve başaramadıklarını 2016’da gördük” diyen Donald Trump geniş çapta posta yoluyla oylara izin verilmeyeceğini dile getirerek bunu örnek gösterdi. Sözlerini “En çok hile yapan kazanır. Sosyal medya, sen de aynı şekilde. Kendini toparla” şeklinde bitirdi.

.

donald trump

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: